НОВИНИ

У ЄС підтримують ідею проведення донорської конференції для допомоги Україні

Єврокомісар із економічних і валютних питань Оллі Рен заявив, що підтримує ідею провести конференцію донорів для збирання допомоги Україні.

За його словами, така конференція має дати змогу країнам Європейського союзу зібрати кошти на значний пакет допомоги для України.

Він нагадав, що в ЄС фінансові ресурси для такої мети перебувають переважно в розпорядженні самих країн-членів, а не Європейської комісії.

Як сказав єврокомісар, Єврокомісія, зі свого боку, теж готова надати Україні значну фінансову допомогу, як тільки там залагодиться політична ситуація і почне працювати новий уряд із участю всіх сторін.

Рен повідомив, що Єврокомісія готова надати Україні макроекономічну допомогу паралельно з програмою кредитування Міжнародного валютного фонду.

«МВФ, звичайно, розглядатиме власні рішення за своєю процедурою, тому я не говорю від імені фонду, але ми перебуваємо з МВФ у тісному контакті з цього питання», – додав єврокомісар.

Нагадаємо, Мінфін  домовляється зі світовими фінансовими організаціями про допомогу Україні. За даними Мінфіну, плановий об’єм макрофінансової допомоги для України може  скласти біля 35 млрд дол. протягом 2014-2015 років.

США та Європа готові доповнити програму МВФ, щоб пом'якшити вплив реформ на малозабезпечених українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.