НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: дострокові вибори президента не дозволять пробитися "новим обличчям" Майдану

Позачергові вибори президента в Україні, скоріше за все, будуть прозорими, однак не дадуть можливості проявитися новим прізвищам. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Вибори вочевидь будуть прозорими, але не дадуть можливість проявитися новим обличчям. Тобто як і 2004 року Майдан виявився моральнішим, аполітичним і лідери його – талановитіші», - заявив політолог.

Втім, лідери на Майдані, додає Небоженко, не мають можливості і часу, щоб балотуватися в президенти.

«Практично немає часу для ознайомлення з кандидатами, а доведеться вибрати з того, що є через таке швидке проведення президентських виборів», – додав він.

Разом з тим, зауважує експерт, з точки зору політології, оскільки Україна повернулася до парламентсько-президентської республіки, то з виборами президента можна почекати.

«Якщо ми перейшли до парламентської республіки, то важливо було би переобрати парламент з урахуванням нової політичної ситуації в країні, а не президента, який вже не має влади. Але чомусь старий парламент продовжив собі життя і вирішив швиденько знайти заміну Януковичу. І буде прикро, що Майдан, який три місяці стояв за національні інтереси, але не мав репрезентантів у цій президентській гонці», - зазначив Небоженко.

На думку експерта, чимало кандидатів на позачергових виборах буде з Партії регіонів.

«Кандидатів на виборах буде чимало, особливо з Партії регіонів… Може балотуватися і Янукович, якщо залишиться живим, Тігіпко, можливо Льовочкін, а крім цього Порошенко, Хорошковський, вочевидь на вибори піде Тимошенко і Кличко», – прогнозує експерт.

Небоженко вважає, що у такому випадку після виборів президента «Україна не заспокоїться».

«Тобто вибирати особливо нема кого. Це погано. А це означає, що Україна не заспокоїться і знову розпочнеться політична перетрубація. Уже з новим президентом і старим парламентом», – додав він.

Експерт вважає, що «гострота конфлікту, який відбувався в Києві між старими і новими, вимагає і нових людей».

«Ті політики, які зараз говорять, що Майдан повинен бути до закінчення виборів дуже сильно ризикують, чи захоче Майдан прийняте те, кого ЦВК назве переможцем… Хоча Майдан не може бути постійно діючим механізмом, що підштовхуватиме політику до політики. Майдан повинен поступово перетворитися в нові політичні структури і вивести нові імена, які були би гарантом продовження реформ в Україні», – зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні в Україні стартувала виборча кампанія з дострокових президентських виборів, що відбудуться 25 травня.

Верховна Рада 22 лютого ухвалила постанову про проведення дострокових виборів президента після того, як Віктор Янукович вранці того ж дня зник після майже тримісячних масових акцій протесту в Україні.  Його місце перебування досі не відомо.

Верховна Рада 24 лютого внесла зміни до держбюджету, виділивши на проведення виборів 1,965 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.