НОВИНИ

Яценюк: новий уряд має формуватися прозоро і без участі у ньому олігархів і "попередників"

Лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк вважає, що ті, хто були у владі після 2010 року, не можуть бути членами нового Кабінету міністрів. Про це Яценюк заявив 24 лютого під час свого виступу в парламенті.

Він наголосив, що при формуванні нового уряду не повинно бути «ніякої кулуарності».

«До складу нового уряду, і вчора ми провели перші консультації з представниками Майдану, повинні увійти представники Майдану», - розповів Яценюк.

Зокрема, він назвав прізвища Олега Мусія, який був координатором медичної служби Євромайдану, Ольгу Богомолець, Сергія Квіта, Ігоря Луценка та Руслану.

Говорячи про принципи формування нового уряду, Яценюк наголосив, що має бути забезпечено принципи чесності та прозорості.

«Принципи визначають, що ті, хто є олігархами, які були у владі після 2010 року, не можуть бути членами Кабінету міністрів», - наголосив Яценюк.

Зокрема, під цей ценз може потрапити Петро Порошенко, який працював міністром економічного розвитку і торгівлі України в уряді Азарова з березня по грудень 2012 року.

Як повідомлялось, раніше Коло народної довіри Майдану висунуло свої вимоги до членів нового уряду. На думку активістів, членами уряду народної довіри не можуть бути учасники списку сотні найбагатших людей України та керівники органів виконавчої влади або працівники адміністрації президента, що обіймали ці посади з початку 2010 року.

Також серед вимог - досвід роботи в галузі мінімум сім років, за винятком МВС, СБУ, Міноборони, досвід роботи на керівних посадах мінімум п’ять років і непричетність до порушень прав людини та відсутності інформації про корупційну діяльність.

Нагадаємо. раніше Юлія Тимошенко заявила, що наполягає на формуванні нового уряду з представників громадянського суспільства.

Для формування уряду, необхідно створити коаліцію депутатських фракцій. Така умова міститься у відновленій Конституції 2004 року, до якої повернулись народні депутати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.