НОВИНИ

Майдан оголосив свої вимоги до майбутніх членів уряду народної довіри

Членами уряду народної довіри не можуть бути учасники списку сотні найбагатших людей України та керівники органів виконавчої влади або працівники адміністрації президента, що обіймали ці посади з початку 2010 року. Такі критерії відбору сформулювало Коло народної довіри, йдеться у його заяві.

Також серед вимог - досвід роботи в галузі мінімум сім років, за винятком МВС, СБУ, Міноборони, досвід роботи на керівних посадах мінімум п’ять років і непричетність до порушень прав людини та відсутності інформації про корупційну діяльність.

"Ми перевіримо за цими критеріями кожного конкретного кандидата, якого запропонує нова парламентська більшість, і доповімо вам про результати. Кожен член уряду повинен отримати схвалення Майдану", - наголошується у заяві.

За словами представника секретаріату Кола народної довіри Валерія Пекара, в об’єднанні представлені найбільш потужні, відомі та авторитетні ключові організації Майдану.

Водночас, за словами представника Автомайдану Сергія Пояркова, крім нього у Коло також входять Ольга Богомолець від медиків Майдану, Дмитро Ярош від "Правового сектору", владика Стефан від духовної ради Майдану, Олег Михнюк від воїнів-«афганців», Володимир В'ятович від "Громадського сектора", Руслана Лижичко та Святослав Вакарчук.

"Коло народної довіри - це не керівний орган Майдану. Це, умовно кажучи, посередник між Майданом і менеджерами, яких народ буде наймати", - пояснив владика Стефан.

Представники Кола підкреслили, що список його учасників не остаточний і розширюватиметься, а його члени самі не претендують на якісь посади.

"Ми вимагаємо не просто уряду, а уряду народної довіри. Такий уряд має бути сформований з визнаних професіоналів, з незаплямованою репутацією, а не партійних функціонерів", - підкреслюється в заяві Кола.

Його учасники також повідомили, що в понеділок пізно ввечері провели багатогодинну зустріч з в.о. Міністра фінансів Юрієм Колобовим, з його ініціативи, щоб простежити за процесом передачі влади.

За їх словами, вони залишилися задоволені підсумками зустрічі, підкресливши готовність во. Мінстра фінансів детально обговорювати найскладніші питання.

Як сказав Пекар, ситуація складна, але в разі ефективної роботи країна може уникнути дефолту.

Як повідомлялось, раніше Юлія Тимошенко заявила, що наполягає на формуванні нового уряду з представників громадянського суспільства. А Арсеній Янценюк запропонував увести представників Майдану в уряд, сформувати його протягом доби та ввести посаду заступника міністра з питань боротьби з корупцією у кожному мінстрестві.

Для формування уряду, необхідно створити коаліцію депутатських фракцій. Така умова міститься у відновленій Конституції 2004 року, до якої повернулись народні депутати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.