НОВИНИ

Росія хоче спростити процедуру отримання громадянства для росіян з України

У Росії хочуть спростити процедуру отримання громадянства для росіян, які живуть в Україні. Відповідну заяву зробили депутати Держдуми Російської Федерації, які прибули до Сімферополя. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив журналіст Олег Крючков.

"Росія починає видачу паспортів за полегшеною процедурою і вимагає виконання домовленостей між опозицією і Януковичем. І головне, у разі рішення кримчан на референдумі або звернення ВР Криму до Росії з проханням про приєднання, Росія розгляне це питання дуже швидко", - написав журналіст.

За його словами, з-поміж депутатів, які прибули до Сімферополя, був голова комітету в справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький.

Зустрічали їх депутати Верховної Ради Криму Сергій Аксьонов та Сергій Цеков з фракції "Русское единство".

"Цеков і Аксьонов м'ялися, говорили про цілісність і фестиваль "Русское слово", - зазначив Крючков.

"Політичний десант" із Росії, фото із Facebook Олега Крючкова

Тим часом, член думського комітету у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками Ілля Дроздов уже запропонував внести поправки до федерального закону "Про громадянство Російської Федерації", відповідно до яких громадянство РФ отримують у спрощеному порядку протягом шести місяців громадяни України російської національності і члени їх сімей, які є співвітчизниками у разі, якщо вони нададуть документи чи інші докази, що підтверджують їхню етнічну приналежність до росіян.

У пояснювальній записці до проекту закону автор пояснює, що його законодавча ініціатива безпосередньо пов’язана з подіями в Україні.

"Загострення політичної ситуації у вигляді протистояння державної влади та опозиції, що відбувається сьогодні на території України, призвело до кровопролиття, в тому числі і серед мирного населення", – пише Дроздов.

За його словами, влада України не змогла забезпечити безпеку громадян своєї держави, у тому числі російського населення "через посилення націоналістичних явищ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.