НОВИНИ

Рада доручила притягнути до відповідальності суддів КС, які розширили повноваження Януковича

Верховна Рада звільнила п’ятьох суддів Конституційного суду, які у 2010 році скасували політреформу 2004 року, повернувши країні Конституцію-1996, а Януковичу - повноваження президента Леоніда Кучми.

«За» проголосували 307 народних депутатів.

Так, Рада цією постановою звільнила п'ятьох суддів КС, які призначаються за квотою парламенту. А саме: Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш, В'ячеслава Овчаренка, В'ячеслава Пасенюка.

Крім того, Рада пропонує президентові звільнити суддів КС, призначених за його квотою, - Юрія Бауліна та Сергія Вдовіченка.

Рішенням Ради також доручається Генеральній прокуратурі порушити кримінальне провадження за фактом винесення незаконного антиконституційного рішення від 30 вересня 2010 року. Таким чином це стосується судді Стрижака, який вже не є суддею КС, але підтримав скасування Конституції 2004 року.

Також парламент запропонував Раді суддів у триденний термін скликати позачерговий з'їзд суддів і розглянути питання звільнення за порушення присяги суддів Конституційного Суду Василя Бринцева, Михайла Гультая, Михайла Запорожця, Олега Сергійчука та Наталю Шапталу.

Всі ці судді підтримували рішення КС від 30 вересня 2010 року, які дозволили відновити дію Конституції в редакції 1996 року.

У цьому зв'язку Рада доручила Генеральній прокуратурі почати кримінальне провадження за фактом винесення цього рішення і притягти до відповідальності всіх винних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.