НОВИНИ

Останній начальник Генштабу Януковича наказував окремим частинам армії придушити Майдан

Призначений 19 лютого Віктором Януковичем начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних Сил України Юрій Іл’їн 20 лютого наказав кільком армійським частинам та з’єднанням придушити Майдан зброєю. Про це свідчть копії шифрограм за підписом Іл’їна, які від власних джерел отримав «Главком».

Зокрема, такі шифрограми надійшли командирам 25-ї окремої повітряно-десантної бригади (Дніпропетровськ), 79-ї окремої аеромобільної бригади (Миколаїв), 73-го морського центру спеціального призначення (Очаків) та 1-ї окремої бригадою морської піхоти.

Приблизна кількість військових, яких Іл’їн планував залучити до придушення Майдану – 2,5 тис чоловік.

Підставою для використання військ проти мирного населення стала інформація Антитерористичного центру при СБУ про підготовку майданівцями нібито захоплення «потенційно небезпечних військових об’єктів, на яких використовується, виготовляється, переробляється, зберігається або транспортується зброя».

Іл’їн своєю шифрограмою фактично засвідчив введення в Україні надзвичайного стану, чим порушив закон, оскільки введення НС належить до компетенції Верховної Ради.

Згідно з шифрограмою, карт-бланш на такі дії Іл’їн отримав від міністра оборони Павла Лєбєдєва.

«Відповідно до рішення Міністра оборони України щодо залучення сил і засобів Збройних Сил України до участі у антитерористичній операції…», - йдеться у документі.

Військовим, задіяним в операції, надали широкі повноваження, зокрема: затримувати громадян України, перевіряти документи та вчиняти обшук, обмежувати або й взагалі забороняти рух транспорту (в тому числі й дипломатичного), виводити громадян з певних територій, заходити та проникати до житла громадян на підставі однієї лише підозри про переховування терористів, а також – застосовувати зброю та спеціальні засоби.

У своїй шифрограмі Іл’їн дає також дозвіл на використання зброї на підставі ст. 1-1 Закону України «Про Збройні Сили України», яка регламентує використання зброї у мирний час – в тому числі і у випадку «забезпечення виконання покладених на з'єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України завдань під час їх застосування в районі проведення антитерористичної операції».

Також у документі згадується ст. 20-23 Закону України «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України» та ст. 195-202 Закону України «Про статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України», де йдеться про обставини, за яких військовим дозволено застосовувати зброю.

 
 
 

Як повідомлялось, 19 лютого в.о. міністра оборони Павло Лебедєв підтвердив, що віддав наказ про направлення 500 десантників з Дніпропетровська в Київ.

20 лютого на Дніпропетровщині люди лягали на залізничну колію, щоб не пустити ешелон з технікою та особовим складом 25 окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади. на Київ.

Нагадаємо, 19 лютого Віктор Янукович звільнив Володимира Заману з посади начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України і призначив його заступником секретаря РНБО. Іншим указом Янукович призначив начальником Генштабу - Головнокомандувачем ЗСУ адмірала Юрія Іл'їна, якого звільнив з з посади командувача Військово-Морських Сил ЗСУ.

Іл'їн командував ВМС України з липня 2012 року.

ЗМІ повідомляли, що Замана відмовився виконувати наказ Януковича застосувати аеромобільні бригади з бойовою зброєю та бронетехнікою для зачистки Києва.

Читайте також Гриценко: новий начальник Генштабу має теплі стосунки з близьким до Януковича олігархом Новінським