НОВИНИ

У світі вшановують пам'ять "Небесної сотні" Майдану

У світі пом’янули загиблих на Майдані. Акції підтримки українців та вшанування полеглих провели у багатьох країнах світу.

Понад 100 українців на одному з центральних проспектів Барселони вшанували пам'ять загиблих на Майдані. 

Вони виклали запалені свічки у формі хреста та числа жертв, мітинг розпочався з вшанування пам’яті загиблих героїв хвилиною мовчання. На події також були присутні представники місцевих ЗМІ.

Барселона. Фото: Gloria Zyulkyarova

У Нью-Йорку поіменно й молитвою вшанували Героїв Майдану. Понад 900 учасників акції розтягнули 50-метровий синьо-жовтий прапор. Серед них були не тільки українці, а й росіяни, білоруси, грузини.

Нью-Йорк. Фото зі сторінки Euromaidan in English

У Вашингтоні біля Білого Дому українці провели акцію “Тихий протест”, на яку, як повідомили активісти, прийшла рекордна кількість мітингувальників за час усіх протестів під Білим Домом.

Білий Дім, Вашингтон. Фото: Vitaliy Dubil

Увечері українці Вашингтону провели ще одну акцію – запалили десятки свічок біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Більше 400 людей зібралося на площі ООН у Сан-Франциско, де після вшанування пам’яті загиблих звернулися до уряду США із закликом допомогти Україні вийти з кризи.

Сан-Франциско. Фото: Konstantin Kisly

Українці також зібралися у Чикаго, де вшанування загиблих висвітлили усі головні телеканали, деякі у прямому ефірі. Біля Генерального консульства України у Чикаго спорудили символічний меморіал з великим хрестом, символічним гробом та списком “Небесної сотні”.

Свічі пам’яті запалювали також і в інших містах США, зокрема у Портленді.

Понад 2000 людей провели демонстрацію у Лондоні перед офісом Прем’єр-міністра. Потім пройшли ходою до Англійського парламенту, де створили живий “ланцюг Свободи”. Українці також відслужили панахиду за Героями Майдану, на яку прийшов Міністер юстиції Великобританії.

У Кракові на будинку Старого Театру пам’яті Героїв створили інсталяцію із картону у форму людських силуетів.

Краків. Фото із Facebook Olena Zapolska

Кілька сотень людей зібралися у Римі, віддавши шану полеглим героям.

Понад 800 чоловік стали учасниками мітингу біля відомого туристичного в Лісабоні місця – Белень, де на виложеній з мармуру карті світу були запалені свічки у формі географічних обрисів України, а усі учасники акції стали на коліна. Подібні акції відбулись і у інших містах Португалії, зокрема у Порту та Албуфейра.

Лісабон. Фото: Спілка українців Португалії

У Берліні люди провели акцію пам’яті, лігши просто посеред площі міста та символічно вкрившись білими простирадлами.

Берлін. Фото зі сторінки Євромайдан – Euromaydan

У багатьох містах Чехії у неділю вшанували загиблих у Києві учасників Євромайдану. На головній площі Праги відбулася демонстрація на підтримку українського народу в боротьбі за демократію. Пам’ять жертв трагічних подій в Україні сьогодні вшанували у храмі Святого Віта – головному католицькому храмі Чехії. Богослужби на честь загиблих українських героїв відбулись також у православних і греко-католицьких храмах Праги та інших чеських міст –  у Брно, Оломоуці, Хомутові.

Понад тисяча українців та поляків вийшли на вулиці Варшави.

Варшава. Фото зі сторінки Euromaidanpr

У Буенос-Айресі біля Посольства України у Аргентині українці провели мітинг, а увечері молебень за загиблими та поставили свічки навколо посольства.

Як повідомлялось, за даними МОЗ, станом на 24 лютого з початку сутичок померло 82 особиЗа повідомленнями священиків, у медзакладах лікарі борються за життя 23 тяжкопоранених активістів.

За фактом загиблих на Майдані відкрито одне провадження про масове вбивство людей

Як відомо, учасники Майдану у Києві пропонують перейменувати вулицю Інститутську на вулицю Небесної Сотні.

Читайте також: Загиблі герої Майдану