НОВИНИ

У Санкт-Петербурзі художник влаштував акцію на підтримку Майдану

У Санкт-Петербурзі вранці 23 лютого художник-акціоніст Пьотр Павлєнскій, відомий своїми протестними акціями, разом зі своїми товаришами влаштував акцію на підтримку Майдану.

У центрі міста навпроти храму Спаса-на-Крові Павлєнскій з однодумцями розгорнули на мосту два прапори - чорний і Державний прапор України, а також підпалили шини й почати стукати палицями по металевих листах.

«Шини, які горять, прапори України, чорні прапори і гуркіт ударів по залізу - це пісня звільнення і революції. Майдан невідворотно поширюється і проникає в серце імперії", - йшлося у маніфесті акції.

Активісти зазначили, що "боротьба з імперським шовінізмом триває в день, коли держава закликає святкувати день захисника вітчизни".

"Ми закликаємо всіх стати на свято Майдану і захист своєї свободи. Мости горять, і назад дороги вже немає ", - заявили учасники акції.

Акція тривала 15-20 хвилин. Потім приїхали пожежники і загасили шини. Відразу після цього прибули силовики, які затримали чотирьох із п’яти активістів.

Нагадаємо, що Пьотр Павлєнскій відомий завдяки своїй акції на підтримку Pussy Riot, коли він зашив собі рот і влаштував пікет біля Казанського собору. Крім того, художник роздягнувся і замотався у колючий дріт. За його словами, ця акція біля будівлі Законодавчих зборів у Санкт-Петербурзі символізувала «існування людини в репресивній законодавчій системі, де будь-який рух викликає жорстоку реакцію закону, який впивається в тіло індивіда».