НОВИНИ

У Болгарії пам'ятник радянським солдатам розмалювали у національні кольори України

У столиці Болгарії Софії розмалювали пам'ятник солдатам Третього Українського фронту на честь нинішніх революційних подій в Україні. Про це повідомляє webcafe.bg.

Центральну фігуру монументу - солдата з пістолетом - розмалювали у кольори українського національного прапора.

Також на пам'ятнику написали "Слава Україні!" та "Капутін". Видання наголошує, що сьогодні в Росії святкують "День захисника вітчизни" - пострадянські урочистості на честь Дня Радянської армії.

Величезний пам'ятник бійцям Третього Українського фронту, розташований неподалік Софійського університету і парламенту Болгарії, протягом усієї пострадянської історії країни був предметом суперечок.

Як повідомлялось, у серпні 2013 року до 45-річниці придушення Празької весни, цей пам’ятник у Софії розмалювали рожевою фарбою і написали "Болгарія вибачається" болгарською і чеською мовами.

До того, у лютому, в день вшанування пам'яті жертв комуністичного режиму, невідомі розфарбували пам'ятник у кольори національного прапора Болгарії.

У серпні 2012 року на знак підтримки російської групи Pussy Riot на голови скульптур пам'ятника одягнули різнокольорові балаклави.

Окрім того, у червні 2011 року статуї радянських вояків були розмальовані як герої американських коміксів – Супермена,Джокера та Санта-Клауса. Радянський прапор було перетворено на зоряно-смугастий американський, а під усією композицією з'явився напис: "У ногу з часом".

Влада Болгарії, незважаючи на жорсткі ноти посольства РФ у Софії, не змогла жодного разу затримати і покарати тих, хто збиткується над монументом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.