НОВИНИ

Янукович погодився парафувати Угоду з врегулювання кризи

Президент Віктор Янукович, лідери опозиції, представники Євросоюзу та Росії домовилися парафувати Угоду з врегулювання кризи. Її підписання очікується о 12.00 в Адміністрації президента, повідомляє прес-служба Януковича за результатами переговорів.

"Завершились переговори щодо врегулювання політичної кризи в державі за участю президента України Віктора Януковича, лідерів опозиції, представників Європейського Союзу та Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

"Сторони дійшли згоди щодо парафування Угоди з врегулювання кризи. Підписання документу очікується о 12.00 в Адміністрації президента України", - повідомила прес-служба.

Згідно з повідомленням джерел, проект Угоди з врегулювання кризи передбачає обмеження повноважень президента Януковича шляхом повернення до Конституції 2004 року протягом 48 годин.

Також, за словами джерел, домовленості передбачають формування протягом 10 днів коаліційного уряду.

Янукович, за словами джерел, начебто погодився на проведення дострокових виборів президента в грудні 2014 року.

Як повідомлялось, вночі для участі у чотирьохсторонніх переговорах до Адміністрації президента прибулипосол Росії в Україні Міхаіл Зурабов та Уповноважений з прав людини в РФ Владімір Лукін.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що  Янукович заявив про готовність до дострокових президентських і парламентських виборів, призначення уряду національної єдності і зміни Конституції. Однак в ЄС сумніваються у щирості такої заяви.

Вдень 20 лютого міністри закордонних справ Німеччини, Польщі та Франції протягом п’яти годин вели переговори з Януковичем.

Після чергової зустрічі з опозицією представники ЄС пізно ввечері знову повернулися на Банкову.

Згідно з інформацією джерел, під час чотирьохсторонніх переговорів за участі представників ЄС, Росії та опозиції, Віктору Януковичу запропонували "мирний варіант" врегулювання ситуації. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.