НОВИНИ

В ЄС сумніваються у щирості згоди Януковича на дострокові вибори

Під час зустрічі з міністрами закордонних справ Польщі, Німеччини і Франція у Києві Віктор Янукович заявив про готовність до дострокових президентських і парламентських виборів, призначення уряду національної єдності і зміни Конституції. Про це заявив журналістам глава польського уряду Дональд Туск, повідомляє польське видання Gazeta Wyborcza

«Всі на зустрічі були схожої думки: важко зробити висновок, чи можна сприймати всерйоз згоду Януковича. Тому не дивно, що на Майдані ці пропозиції будуть прийняті з великою обережністю, але ми шукаємо сценарію, який дозволить уникнути кровопролиття. Сценарій громадянської війни, що є найнебезпечнішим, стає все більш і більш реальним», - сказав Туск.

Туск оголосив деталі пропозицій міністрів закордонних справ президентові Януковичу і українській опозиції: дострокові парламентські і президентські будуть проведені пізніше цього року, новий перехідний уряд буде сформовано протягом 10 днів, в той час як зміни до Конституції, яка обмежить повноваження президента і збільшить права уряду і парламенту, має бути прийнято до літа цього року.

Нагадаємо, сьогодні зустріч Януковича з міністрами МЗС Німеччини, Франції й Польщі тривала більше чотирьох годин. Після завершення зустрічі міністри відмовились вд спілкування з журналістами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.