НОВИНИ

Румунія готова вводити санкції і приймати біженців з України

Румунія погодиться на запровадження санкцій щодо осіб, відповідальних за застосування надмірної сили до протестувальників в Україні. Про це йтиметься у четвер на Раді ЄС із закордонних справ у Брюсселі.

"Дестабілізація України є небезпечною не тільки для Румунії, уся Європа відчує її наслідки", - заявив у середу президент Румунії Траян Бесеску, повідомляє Всесвітня служба радіо Румунія.

Він сказав, що у четвер на Раді ЄС із закордонних справ Румунія погодиться із запровадженням санкцій відносно осіб, відповідальних за застосування надмірної сили у Києві.

Президент Румунії підкреслив, що поки зарано говорити про економічні санкції проти України, яка опинилася у надзвичайно складному економічному становищі.

Бесеску сказав також, що Румунія може прийняти приблизно 3500 біженців з України.

Водночас глава румунської держави знову закликав українського президента Віктора Януковича не застосовувати надмірну силу, а лідерів опозиції – відокремитися від екстремістських груп, які провокують "сили правопорядку".

Як повідомлялось, Франсуа Оланд здійснив запит на адресу Європейського Союзу : дуже швидко ухвалити рішення, які дозволили б запровадити санкції вже під час зборів Ради міністрів закордонних справ ЄС, що відбудеться 20 лютого.

Тим часом Бельгія, Литва і Польща висловили свою позицію щодо підтримки санкції ЄС проти "окремих осіб" України.

Згодом стало відомо, що США вводять візові санкції щодо 20 українських чиновників, «відповідальних за насильство в країні». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.