НОВИНИ

У Сумах розгромили офіс регіоналів, пікетували прокуратуру й МВС

Близько тисячі людей мітингували в Сумах проти дій влади. Під час акції розгромили офіс регіоналів і пікетували обласні прокуратуру й МВС.

Мітинг розпочався о 11.00. Учасники акції зібрались на пл. Незалежності біля будівлі обладміністрації. Вони тримали державні прапори та червоно-чорний прапор, висловлювали підтримку протестувальникам у Києві та пом'янули загиблих.

Депутат Сумської міськради Юрій Шнітке закликав усіх підприємців міста, керівників підприємств, учнів навчальних закладів почати бойкот.

Після цього учасники пройшли маршем для пікетування прокуратури.

Проходячи по вул. Петропавлівської повз офіс Партії регіонів, близько 20 протестувальників, відтіснивши міліцію, виламали двері в офісній будівлі і увірвалися всередину, перевернули меблі, винесли частину документів на вулицю. Двоє протестувальників, підставивши сходи, скинули на бруківку два прапори ПР, ще кілька – зірвали і розламали вивіски на фасаді.

Решта скандували «Вбивці!».

Документи і прапори спалили.

Далі протестувальники попрямували до будівлі обласного УМВС. На перехресті провулка Академічного і вул. Кондратьева учасники ходи блокували автобус «ПАЗ», в якому перебували силовики. В автобусі розбили вікно.

Силовики застосували сльозогінний газ, автобус поїхав на людей, ледь не роздавав їх.

Після цього протестувальники оточили будівлю обласного УВС. Вони кричали «Зека геть!», і закликали працівників міліції переходити на бік народу.

До протестувальників ніхто не вийшов, і вони попрямували до розташованого поруч будівлі обласної прокуратури. Присутні скандували «Не пробачимо!», «Вбивці», «Зека геть!».

Після приблизно півгодинного пікетування, хода вирушила на вул. Першотравнева, де зламали ворота в огорожі міськвідділу міліції і зайшли у двір. Працівники міліції відступили до входу, а присутні закликали їх виходити з будівлі і перейти на бік народу. Приблизно в 13.50 протестувальники спробували пройти всередину міськвідділу. До присутніх вийшов полковник, який намагався заспокоїти людей, запевнивши їх, що міліція з народом.

Приблизно в 14.30 у двір міськвідділу міліції вийшло кілька десятків міліціонерів з щитами і кийками, вони відтіснили людей за ворота .

За останніми даними, від гумових куль постраждало 4 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.