НОВИНИ

Експерт: у влади закінчуються ресурси для силового протистояння з народом

У влади завершуються потенційні можливості для силового розв'язання політичної кризи в Україні. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив екс-заступник голови Служби Безпеки України Олександр Скіпальський.

"У нас вчергове зіткнулися дві сили – одна, яка не хоче втрачати владу і будь-якою ціною хоче її зберегти, а інша, зокрема й ті хто був при владі, очоливши боротьбу народу, не мають достатнього розуміння того, як боротьбу проваджувати. Одна частина народу – більш прогресивна, бореться проти свавілля, корупції. Інша частина – дезінформована, зокрема і російською пропагандою. І таким напруженням користуються для дезинформування людей. І цим займається кожна сторона. Особливо сторона, яка представляє режим. Примітивними, напів-кримінального рівня сценаріями влада хоче відбілити свої дії і звинуватити протилежну сторону", - сказав Скіпальський.

"Відсотковий варіант силового розв’язання ситуації зменшується. У відсотковому співвідношені це приблизно 60% на 40%. А зменшується він тому, що потенційні можливості для його реалізації завершуються. Ресурс внутрішніх військ і "Беркуту" вичерпаний. До того ж, частина силовиків оголосила про те, що вони переходять на бік народу. Підтягування десантників – мінімум це розкол армії на дві частини", - переконаний Скіпальський.

"Тут уже в силу вступає інстинкт самозбереження. Бо, певно, страх відповідальності жене владу на втрату розуму, компромісу, розуміння, що це не кримінальна розборка, а політика. І політики повинні робити все, аби зусилля були прозорими, а не завуальовано-шулерськими", - наголошує експерт.

На його думку, протистояння триватиме й надалі.

"Розпалити вогонь легко, загасити довго. Скоро це протистояння не завершиться. Навіть якщо міжнародна спільнота змусить владу сісти за реальний стіл переговорів, то ми, як громадяни, довго будемо відчувати наслідки. Але це за умови, що розмова почнеться. Але поки будь-яких передумов, які б показували, що влада, яка має демонструвати приклад (бо сильніша, озброєніша), має першою протягнути миротворчу руку, немає", - зауважив Скіпальський.

Нагадаємо,18 лютого близько 20 години силовики почали наступ на Майдан зі сторони вулиці Інститутської.Протистояння на Майдані триває досі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.