НОВИНИ

Портнов і Лукаш лякають опозицію й протестувальників "суворою карою" та пропонують здатися

Виконуюча обов’язки міністра юстиції Олена Лукаш і перший заступник глави Адміністрації президента Андрій Портнов закликали протестувальників здатися силовикам. Про це йдеться у їхніх заявах, що розміщені на офіційному сайті президента.

Зокрема, Лукаш розповіла, що завершилася багатогодинна зустріч Януковича з лідерами опозиції.

«Протистояння, загибель громадян, захоплення та незаконне використання зброї, чергове захоплення державних будівель, палаючі офіси та автівки – це все стало реальним завдяки діям радикальних сил. Вчора опозиція закликала громадян до протесту, до блокування парламенту і сьогодні ми отримали погроми, підпали, вбивство та кровопролиття. Більше ніхто не зможе казати про мирний протест в Україні», - зауважила Лукаш.

Вона висловила співчуття рідним та близьким загиблих.

«Лідери опозиції сьогодні прийшли до Президента України з проханням про мирне врегулювання конфлікту, але саме вони ще з ранку закликали громадян до мобілізації, боротьби та протистояння. Лунали заклики про застосування зброї. Багато людей було спровоковано такими заявами. І знову, як і минулих разів, представники опозиції відмовляються брати на себе відповідальність за те, до чого вони закликали громадян, до наслідків їх закликів. Але Президент України закликав Арсенія Яценюка, Віталія Кличка та Олега Тягнибока відмежуватись від закликів до радикальних дій та відмежуватись від підтримки радикальних сил», - йдеться у заяві Лукаш.

В.о. міністра також пояснила, що слід робити опозиціонерам.

«Це обов’язок опозиції – закликати всіх радикалів, які порушили Закон і відповідальні за кровопролиття, припинити протистояння. На жаль, спільну заяву про засудження та відмежування від радикальних дій опозиція оголошувати та підписувати відмовилась. Ми налаштовані на мир, на діалог. Ми проти насильства у будь-яких його проявах. Перемовини будуть продовжені», - підсумувала Лукаш.

Тим часом, Портнов  вирішив нагадати, що «сьогоднішні правопорушення мають ознаки особливо тяжких злочинів».

 Захоплення зброї, підрозділів і приміщень органів внутрішніх справ і безпеки, інші дії суворо караються Законом. Закон дає певне визначення: суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади, або втіленням інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому не винних людей, або погроза вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей, називається тероризмом. Суспільно небезпечна діяльність буде обов’язково каратися самим суворим чином», - наголосив Портнов.

«Закликаємо всіх, хто вчинив ці злочини, здати зброю і уникнути суворого покарання. Вимагаємо негайно припинити незаконні дії. Здатися правоохоронним органам. Звільнити всі захоплені приміщення і транспортні комунікації. Зробити це необхідно заради збереження миру і спокою в нашій країні. Заради збереження єдності нашої держави і громадянського спокою», - підсумував Портнов.

Як повідомлялося, Янукович зустрівся із опозиціонерами. Після зустрічі лідер УДАРу Віталій Кличко заявив, що президент «неадекватно реагує на ситуацію» і хоче, «щоб лідери опозиції закликали людей на Майдані припинити протистояння і скласти зброю». У свою чергу, Яценюк сказав, що президент погрожував опозиціонерам кримінальними справами

Нагадаємо, Янукович змусив опозиціонерів близько години чекати на зустріч. Тим часом, народний депутат Ганна Герман заявила, що Янукович працює над «заявою до народу».

Силовики продовжують штурмувати Майдан. Керівник медичної служби Майдану Олег Мусій заявив, що з боку мітингувальників уже є 20 померлих і близько 500 поранених, а в лікарнях не встигають надавати допомогу постраждалим

Тим часом, жодних повідомлень на офіційному порталі президента з приводу того, що відбувається, досі не було. Аж поки близько шостої години ранку 19 лютого не з’явилося звернення, у якому Янукович звинуватив у всьому опозицію і запевнив, що закликав "утриматися від радикальних дій", але його не чули. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.