НОВИНИ

Суддя Келеберда відхилив 500 позовів проти Захарченка

Окружний адміністративний суд Києва відхилив позовні заяви близько 500 осіб, які хотіли виступити третьою стороною у справі щодо бездіяльності міністра внутрішніх справ Віталія Захарченека під час розгону «Беркутом» Євромайдану у ніч на 30 листопада і спробою зробити це 11 грудня.

Суддя Володимир Келеберда мотивував своє рішення тим, що позивачі не надали достатньо доказів, які б підтверджували порушення їхніх прав під час розгону демонстрацій.

На думку позивача у цій справі, позафракційного народного депутат Юрія Дерев’янка «суд все робив для того, щоб маргіналізувати цю справу та зробити її маленькою й непомітно».

Дерев’янко також подав клопотання про особисту присутність міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка під час судового розгляду. Це клопотання розглядатиметься на наступних судових засіданнях.

Як повідомлялось, 13 лютого в Окружному адміністративному суді Києва розпочався суд у справі «Народ України проти Захарченка». Кількох десятків осіб, які виступили третьою стороною у справі, не впустили на засідання, тому вони пікетують під судом. Вони тримали у руках плакати із написами: «Бездіяльність Захарченка – злочин», «30.11.13 – Службове розслідування» та вимагали від суду чесного розслідування дій міліція під час розгону Євромайдану 30 листопада минулого року.

Нагадаємо, Громадський сектор Євромайдану виступив з ініціативою підтримати судовий позов Дерев’янка, подати докази злочинних дій міліції, стати свідком у суді.

"Ціль – покарати винних, усіх, хто давав та виконував злочинні накази, визнати незаконноюбездіяльнсть міністра МВС Захарченка", - пояснюють юристи-волонтери, які допомагають оформляти заяви про вступ у справу в якості третьої особи.

Попереднє засідання суду, що мало відбутися 3 лютого, перенесли через хворобу судді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.