НОВИНИ

Human Rights Watch закликає Україну впустити російського правозахисника

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала українську владу переглянути рішення про недопуск в Україну російського правозахисника Андрєя Юрова. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Представники Human Rights Watch висловили занепокоєння з приводу недопуску Юрова в Україну і стверджують, що в Києві Юров мав зустрітися з комісаром Ради Європи з прав людини Нілсом Муйжнієксом і взяти участь у роботі міжнародної групи правозахисників щодо ситуації в Україні. Ця група була створена 1 грудня 2013 року після силового розгону мирних протестувальників у Києві 30 листопада.

За словами заступника директора Human Rights Watch у Європі і Центральній Азії Рейчел Денбер, "вигнання Юрова є безпрецедентним і гідним жалю кроком".

"Замість того, щоби проганяти правозахисників, український уряд має бути відкритим до перевірок стану з правами людини в часи нинішньої кризи", - сказала Денбер.

У повідомленні організації також наголошується, що інцидент із Юровим стався через два тижні після того, як він побував у Києві, Харкові й Донецьку для зустрічей з офіційними особами й потерпілими від міліцейського насильства й утисків з боку влади.

Зокрема сказано, що він активно критикував порушення прав людини в Україні, і 4 лютого зібрав у Москві прес-конференцію з цієї теми.

Як повідомлялось, правозахисника, члена Ради з правам людини при президенті РФ Андрєя Юрова 9 лютого не пустили в Україну. В аеропорту «Бориспіль» без пояснень причин у нього відібрали документи та посадили на літак до Москви. СБУ підтвердило факт заборони в’їзду Юрова на територію України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.