НОВИНИ

Москаль вимагає від Пшонки відкрити провадження за розгром "Беркутом" медпункту на Грушевського

Народний депутат від «Батьківщини» Геннадій Москаль направив генпрокурору Віктору Пшонці звернення щодо обставин розгрому «Беркутом» медпункту на вул.Грушевського в Києві. Про це повідомляє прес-служба депутата.

«В холі Інституту мовознавства НАН України (вул. М.Грушевського, 6) був розташований медичний пункт для надання допомоги учасникам протестних акцій, що постраждали внаслідок сутичок із правоохоронними органами, починаючи з 19 січня цього року», — йдеться в зверненні.

«22 січня 2014 року, незважаючи на те, що на вході медпункту було вивішено білий прапор із червоним хрестом (у самому приміщенні в той час надавалася оперативно-хірургічна допомога двом постраждалим, на лікарський прийом чекало ще 5 поранених, а всього в медпункті перебувало більше 10 медичних працівників) бійці «Беркуту» почали бити вікна й кидати всередину світло-шумові гранати, через що медпрацівникам довелося перервати надання медичної допомоги й покинути медпункт», – зазначив Москаль, який є також головою тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту.

За його словами, увірвавшись до приміщення, працівники «Бекуту» почали трощити медичне обладнання, інвентар, "взяли в заручники чотирьох волонтерів, які допомагали медичним працівникам".

«Встановити їхнє місцезнаходження досі не вдається. Двох волонтерів затримали як учасників масових заворушень, хоча вони були в накидках із червоним хрестом», – додав Москаль.

Він вимагає у Пшонки відкрити за даним фактом кримінальне провадження, встановити винних, котрі брали безпосередню участь у розгромі тимчасового пункту медичної допомоги, та притягнути їх до відповідальності.

«Прошу також встановити місцезнаходження 4-х волонтерів, які були безпідставно затримані, і доля яких до сьогодні так і не відома, та закрити кримінальні провадження відносно 2-х із них, котрі не були учасниками масових заворушень, а допомагали медикам», – зазначається в зверненні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.