НОВИНИ

Російський правозахисник: ніхто не пояснив мені причину заборони в’їзду в Україну

Російському правозахиснику, члену Московської гельсінської групи та ради з прав людини при президенті РФ, Андрію Юрову ніхто з представників влади офіційно не пояснив, чому йому заборонили в’їзд в Україну. Про це Юров розповів в ефірі Еспресо.TV.

«Поки ніяких пояснень я не отримав, тому що вчора була неділя, а сьогодні ще ранок понеділка. Формальних причин бути не може – я не займався в Україні політичною діяльністю, лише правозахисною», - наголосив Юров.

За його словами він працював в Україні вже не перший місяць та співпрацював не лише з українськими правозахисниками, а й з омбудсменом Валерією Лутковською.

«Для країни України я робив лише правильні та потрібні речі. Я говорив про те, що потрібно негайно виправити, які розслідування провести, щоб повернутися до верховенства права. Мабуть моя зважена позиція видалася владі більш небезпечною, ніж пряма підтримка тих активістів,які приїжджають брати участь у акціях прямої дії на Майдані», - наголосив Юров.

Як повідомлялось, правозахисника, члена Ради з правам людини при президенті РФ Андрєя Юрова 9 лютого не пустили в Україну. В аеропорту «Бориспіль» без пояснень причин у нього відібрали документи та посадили на літак до Москви. СБУ підтвердило факт заборони в’їзду Юрова на територію України.

Нагадаємо, 12 грудня 2013 року українські прикордонники не пустили Нємцова в Україну у зв'язку з відповідним рішенням правоохоронних органів. Сам російський політик повідомив, що є рішення СБУ про заборону йому на в'їзд в Україну.

Згодом Нємцов повідомив, що ні в СБУ, ні у посольстві Ураїни в Росії йому не змогли пояснити причину заборони в’їзду в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.