НОВИНИ

Прихильники Митного союзу у фракції ПР зміцнюють зв’язки з Заходом заради власних інтересів

Депутати від провладної більшості, що найбільш активно закликають до зближення з Росією і країнами Митного союзу, у Верховній Раді входять у міжпарламентські групи по зміцненню взаємин з країнами Заходу і блоком НАТО заради спрощеного отримання віз у США та країни ЄС. Про це у своїй статті для ZN.UA пише оглядач Андрій Капустін.

Міжпарламентські групи, постійні делегації та інші асамблеї покликані зміцнювати взаємини з іншими країнами та передбачають обмін корисним досвідом і просування імені України за кордоном. Тобто за логікою в кожну країну або міжнародну організацію повинен їхати парламентарій, що не відчуває до цієї країни (організації) антагонізму.

Зокрема, регіонал Олег Царьов очолює парламентську групу зі зв'язків з Сирією. Правда, при цьому цей народний обранець очолює групу зі зв'язків зі Словаччиною. Водночас він також записався ще у 22 групи, куди входять сім країн ЄС, Канада і США - держави, які регіонал звинувачував у втручанні у справи України. При цьому Царьов не хоче знатися з колегами з парламентів Росії, Білорусі та Казахстану.

Ще одним яскравим прихильником Митного союзу є Михайло Чечетов. У списку його політичних інтересів країн Митного союзу представлена лише Росія. Далі суцільно ідеологічні противники: Франція, Англія, Австрія, Італія і Японія.

Автор закону про амністію Майдану, прозваного опозицією "законом про заручників", Юрій Мірошниченко представляє Україну в міжпарламентській комісії зі співпраці з РФ і міжпарламентської асамблеї щодо співробітництва з Сеймом Литви. Плюс 27 груп з такими країнами як США, Великобританія, Німеччина, Італія, Франція, Норвегія і Велике Герцогство Люксембург.

Група міжпарламентського співробітництва з Австрією у Верховній Раді нараховує 51 депутата. З яких 38 представляють Партію регіонів. Керівник групи - син екс-прем'єра Олексій Азаров. Його заступник - брат глави президентської адміністрації Сергій Клюєв. Секретар групи - Ірина Бережна, голова бюджетного комітету ВР Євген Геллер, син генпрокурора Артем Пшонка, Віталій Хомутинник і вже згадувані Царьов і Чечетов.

В групі міжпарламентського співробітництва з Німеччиною з 134 депутатів ВР 95 представляють Партію Регіонів і КПУ. Два співголови: голова бюджетного комітету Євген Геллер і представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко. Ну і все ті ж "члени клубу любителів ТЗ": Олексій Азаров, Ірина Бережна, Олена Бондаренко, брат голови Харківської ОДА Дмитро Добкін, Владислав Лук'янов, співавтор "диктаторських" законів Володимир Олійник і комуніст Олександр Голуб.

До групи міжпарламентського співробітництва з США побажали приєднатися 152 українських депутата, з яких Партію регіонів представляють 89 осіб на чолі з головою групи Сергієм Клюєвим. А поруч з ним спостерігається все та ж стійка група партійних соратників: Олексій Азаров, Ірина Бережна, Олена Бондаренко, Євген Геллер, Владислав Лук'янов, Юрій Мірошниченко, Володимир Олійник, Віталій Хомутиннік, Олег Царьов, а також батько і син Табалови. Правда, злі язики стверджують, що такий солідний кількісний склад народних обранців викликаний не стільки бажанням осягнути ази демократії, скільки отриманням американської візи.

Але більше всіх "відзначилася" українська постійна делегація у Парламентській асамблеї НАТО. З восьми депутатів від України - п'ять представляють Партію регіонів, включаючи такого знатного прихильника зближення з Альянсом, як екс-міністр оборони України Олександр Кузьмук. Але на сьогодні для НАТО» куди більше проблем повинен створювати голова постійної делегації України Володимир Олійник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.