НОВИНИ

Екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень прогнозує нову хвилю протестів

Екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті Андрій Єрмолаєв не виключає, що Україні не вдасться уникнути загострення соціальної кризи та другої хвилі протестів. Про це він заявів в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна".

За словами Єрмолаєва, "переважна більшість людей – і учасників протесту, і представників влади – насправді знають, що треба робити".

"Але одні бояться, а інші вважають, що за рахунок таких рішень можна щось особисто отримати", - наголосив Єрмолаєв.

На його думку, сьогодні "немає явних внутрішніх авторитетів, які взяли б на себе відповідальність (ні у владі, ні в опозиції), тож, напевно, нам не уникнути загострення соціальної кризи та другої хвилі протестів".

Єрмолаєв вважає, що наступні два тижні мають визначити вектор розвитку. "Тижні сподівань на те, що політичний клас іще сам може впоратися у пошуках рішення щодо політичної системи та технічного компромісного уряду на парламентському майданчику", - сказав експерт.

Обирати, на думку Єрмолаєва, доведеться з трьох варіантів:

- Політичний компроміс, поступки щодо уряду та його технічний склад, діалог з учасниками протестів, демонтаж перших ознак регіонального сепаратизму та двовладдя, переговори з ЄС, м'який вихід на вибори 2015 року.

- Парламентська безвихідь, розпуск парламенту за збереження нинішнього складу виконавчої влади, каталізація соціально-політичної кризи через агресивну передвиборну кампанію "всіх проти всіх", конфліктний склад парламенту і новий, масовіший виток кризи до літа 2014-го. Хід самої дострокової кампанії описувати не хочеться - жорстко буде в кожному окрузі, кожній області.

- Затягування паузи, спроба "витискання" протестантів на тлі малоефективного парламенту, посилення тиску зовнішніх гравців, на жаль, теж призводить до другої протестної хвилі в прискореному варіанті.

Екс-голова НІСД наголосив, що навіть "не допускає силового варіанту".

"Його наслідки можуть бути просто катастрофічними для всіх. Шанси на політичні рішення поки що зберігаються, але тануть на очах", - сказав експерт, зазначивши: "Враховуючи те, в якому стані перебуває державна машина, хвиля громадянських конфліктів може підірвати основи державності".

За словами Єрмолаєва, "сьогодні ми маємо країну, якою за допомогою державних інститутів керує корпорація ... жоден інститут не працює так, як він закладений як елемент державної машини".

Як повідомлялося, у січні Андрій Єрмолаєв і прес-секретар президента Дарія Чепак подали у відставку

Читайте також: Янукович продовжує вважати учасників Майдану екстремістами, радикалами і вандалами

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.