НОВИНИ

Опозиція підготувала проект нової Конституції і попереджає, що затягування з її прийняттям призведе до ескалації конфлікту

Тисячі людей біля Верховної Ради вимогають прийняти нову українську Конституцію, яка ліквідує диктаторські повноваження Віктора Януковича. Про це заявив лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк, повідомляють у прес-службі об’єднання.

Опозиція підготувала проект Конституції, яка ліквідує диктаторські повноваження президента, а будь-які спроби затягнути процес через створення комісій призведуть тільки до ескалації конфлікту.

Яценюк повідомив, що проект нової Конституції, "чітко відповідає вимогам, які ставить український народ, і критеріям, які поставила Венеціанська комісія".

"За нашою редакцією Конституції, яка очікується до прийняття всіма українцями, президент України позбавляється диктаторських і імператорських повноважень, парламент України призначає уряд, генерального прокурора, голову СБУ, всіх членів Кабміну і від імені народу України виступає як єдиний законодавчий орган", - запевнив політик.

"Будь-які спроби затягнути цей процес через створення різного роду комісій і робочих груп призведуть тільки до ескалації конфлікту", - підкреслив Яценюк.

Він також наголосив, що позиція опозиції є незмінною - країні необхідно перейти до парламентсько-президентської республіки:

"Проект Конституції готовий. Країна готова до цього рішення. Не готова тільки Партія регіонів і Віктор Янукович. Ставимо на голосування проект Конституції, і робимо не просто перший, а історичний крок до відновлення справедливості й законності в країні", - підкреслив Яценюк під час засідання Ради.

Він також звернувся до спікера парламенту та президента:

"Не можна їздити торгувати країною і своїм народом. Сочі нічого не дасть крім посади губернатора Малоросії", - підсумував політик.

Раніше у прес-службі «Батьківщини» заявили, що Раду пікетують 20 тисяч людей, які взяли будівлю в облогу і вимагають від депутатів ухвалення змін до Конституції. Із 20 тисяч пікетувальників близько 8 тисяч є представниками самооборони Майдану.

Як повідомлялося, колона майданівців вирушила пікетувати Раду сьогодні вранці. Тим часом, голова Верховної Ради Володимир Рибак оголосив перерву на 30 хвилин для узгодження позицій парламентської більшості та опозиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.