НОВИНИ

У Раді депутатам оголосили чергову перерву

Голова Верховної Ради Володимир Рибак оголосив перерву на 30 хвилин для узгодження позицій парламентської більшості та опозиції.

Провладна більшість наполягає на створенні спеціальної тимчасової комісії для  напрацювання змін до Конституції щодо повернення до парламентсько-президентської форми правління. Відповідний проект постанови про створення такої комісії включений у порядок денний у четвер.

Опозиція виступає проти створення комісій, і наполягає на негайному голосуванні за відповідний проект змін до Конституції. Так,  як зазначила народний депутат від УДАРу Ірина Геращенко, у Раді створено десятки подібних комісій, і вони довели свою неефективність. У фракції наполягають на негайному голосуванні ефективного закону про повну "амністію" політв'язнів без жодних умов та перегляді рішення Конституційного суду про зміни до Конституції.

У "Батьківщині" повідомили, що підготували проект нової Конституції і вимагають негайного голосування за повернення до парламентсько-президентської республіки, що забрати "диктаторські" повноваження в президента Віктора Януковича.

Спікер Володимир Рибак заявив, що на цей час у парламенті не зареєстровано жодного законопроекту щодо Конституції, тому він не може поставити нічого на голосування.

Лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок пояснив, що опозиція не реєструє законопроекти щодо конституційної реформи, тому що немає гарантій від більшості щодо позитивного голосування. У випадку провалу голосування до цих питань можна буде повернутись лише у вересні.

Рибак оголосив перерву на 30 хвилин і покликав голів фракцій у свій кабінет для обговорення..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.