НОВИНИ

У правозахисника, який судиться з Януковичем, намагаються відібрати майно

У Дніпродзержинську на Дніпропетровщині на правозахисника Віталія Купрія намагаються через суд відібрати майно та право на підприємницьку діяльність.

За його даними, господарський суд поновив розгляд справи проти нього – попри те, що справа ще слухається в адміністративному суді.

Як пояснив Купрій, з літа 2012 року в Господарському суді Дніпропетровської області розглядається справа за позовом комунального підприємства «Міська інформаційна служба» до нього як до фізичної особи – підприємця з вимогою сплатити 24 тисяч гривень та демонтувати 15 рекламних щитів, які належали йому на праві приватної власності.

«На цих щитах я постійно розміщував інформацію з критикою влади та рекламував опозиційні партії. Напередодні виборів до Верховної Ради до мене зателефонували з приймальні тоді ще голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула з вимогою не розміщувати на моїх щитах плакат бабці з котом і підписом «Взнала, що онук проголосував за регіони, переписала хату на кота». Я відмовився, на що влада миттєво прореагувала: в ніч з 14 на 15 серпня всі мої рекламні конструкції були зрізані та вивезені в невідомому напрямку. Злочинці досі не знайдені, а господарська судова справа проти мене так і залишилась. Таким чином, я вважаю, що влада намагається помститись мені за активну громадянську позицію», – заявив Купрій.

Як повідомлялось, 9 грудня 2013 року Купрій подав до Вищого адміністративного суду України позов про визнання протиправною бездіяльності президента Віктора Януковича, який не звільняє з займаної посади Міністра внутрішніх справ України та не вживає заходів для притягнення до відповідальності тих, хто винен у побитті мирних демонстрантів у Києві 30 листопада. Проте суд відмовився розглядати позов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.