НОВИНИ

Єврокомісія звинувачує Росію у порушенні прав людини та невиконанні зобов'язань у межах СОТ

Єврокомісія звинувачує Росію в невиконанні зобов'язань у сфері конкуренції після вступу у Всесвітню торгову організацію (СОТ), а також у галузі захисту прав людини. Про це заявив єврокомісар з розширення та політики сусідства Штефан Фюле коментуючи європарламентарям про результати саміту Росія-ЄС, що відбувся 28 січня.

"Росія не виконує свої зобов'язання після вступу до СОТ у серпні 2012 року. Ми стурбовані збільшенням кількості протекціоністських заходів, які нашкодили підприємницькій діяльності ЄС. Росія зараз є світовим лідером у цій сфері. Разом з Митним союзом, вона несе відповідальність за третину усіх протекціоністських заходів, введених в 2013 році, й за п'яту частину подібних заходів, що діють сьогодні", - заявив Фюле.

За його словами, "Росія не дотримується і багатьох інших зобов'язань, включаючи галузь прав людини".

"Щоб отримати вигоду і розвинути наші стратегічні відносини, нам необхідно підвищити рівень довіри, і це може бути зроблено тільки на підставі взаємних зобов'язань. Росія була готова почати щирі і конструктивні дискусії з цих питань", - сказав єврокомісар.

Як повідомлялось, перед початком саміту ЄС-Росія комісар Євросоюзу з енергетики Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger) закликав Москву і Брюссель не вступати в конфлікт навколо України.За його словами, необхідно досягти балансу економічних інтересів усіх трьох сторін.

"Перетягування Києва до Москви або до Брюсселю не приведе ні до чого. Тут можуть бути тільки переможені" , - заявив Еттінгер

Раніше керівники ЄС критикували Росію за тиск на Україну, результатом чого стало непідписання Києвом Угоди про асоціацію з ЄС на саміті "Східного партнерства" наприкінці листопада в Вільнюсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.