НОВИНИ

Упродовж двох років МВС придбало щонайменше 17 тисяч незаконних набоїв, що "засвітилися" на Грушевського

За два роки МВС придбало щонайменше 17 тисяч незаконних набоїв 12 калібру «для примусової зупинки транспорту», від яких вже загинуло двоє людей на Грушевського.

Одним із найбільш вражаючих «невогнепальних дозволених спецзасобів» з Грушевського є рушниця серії Форт-500, призначена для стрільб будь-якими набоями 12 калібру, в тому числі й мисливськими та бойовими – на відміну від так званих «пристроїв для відстрілу патронів несмертельної дії», котрі розваляться після першого ж пострілу бойовим патроном. Принаймні, без ручної доводки такого «пристрою» до «бойового» стану.

Тим часом, троє вбитих на Грушевського протестувальників отримали саме вогнепальні поранення. Сергія Нігояна вбили картеччю, випущеною із вогнепальної зброї 12 калібру, Михайла Жизнєвського та Романа Сеника – кулями зі зброї того ж 12 калібру. Від куль міліція одразу відхрестилась. Заступник начальника  Головного слідчого управління МВС України Олег Татаров заявив, що «патрони, якими завдані тілесні ушкодження всім трьом громадянам – органи внутрішніх справ не використовують, і на озброєнні їх немає».

Ось так кулю, згідно результатів розслідування журналіста Аркадія Бабченка, витягнули з легенів Сеника:

А ось такі – експонував розробник куль НДІ спецтехніки МВС ще 2009 року:

Як виявилося, МВС має на штатному озброєнні такі набої, причому незаконно і в дуже немалій кількості. Про це свідчать результати тендерів МВС. Так, 10 квітня 2012 року МВС уклало договори на закупівлю «патронів 12 калібру несмертельної дії». У ТОВ НВП «Еколог» було придбано 10270 патронів із пластиковими кулями та 10270 патронів із пластиковою картеччю по 9 гривень за патрон. В ТОВ «Лабораторія прикладної хімії» на тому ж тендері МВС придбало  10500 патронів для примусової зупинки транспорту. По 27 гривень за штуку.

Тобто, ще в 2012 році, коли Україна приймала чемпіонат Європи з футболу, в МВС виникла потреба постріляти більш як 30 тисячами «несмертельних» патронів. На кожних два «пластикові» постріли, при цьому, було заплановано зробити один «примусово транспортнозупинювальний».

Крім того, 26 листопада 2013 року, через п’ять днів після того як Микола Азаров підписав розпорядження № 905-р про зупинку євроінтеграції і на Майдан вийшли перші активісти, МВС за результатами тендеру з тими ж двома учасниками  ТОВ НВП «Еколог» та ТОВ “Лабораторія прикладної хімії” уклало договори на закупівлю «пристроїв миттєвого розпилення аерозолю, патронів 12 калібру, газових гранат» на на 5,91 млн грн.

У ТОВ НВП «Еколог» було придбано 1900 «пристроїв миттєвого розпилення аерозолю» – простою мовою ручних газових гранат, по 324 гривні за гранату. У  ТОВ «Лабораторія прикладної хімії» МВС цього разу законтрактувало 1500 газових гранат 12 калібру для відстрілу з помпової рушниці «Форт-500» по 189 гривень за штуку. Ну й  6730 тих же патронів для примусової зупинки транспорту  з тими ж ТТХ, що й 2012 року, але вже по 42 гривні за патрон.

Тим часом, постановою Кабміну «Про затвердження Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку» встановлено повний та вичерпний перелік спецзасобів. І в цьому переліку немає «патронів 12 калібру для примусової зупинки транспорту». А будь-яке розширення переліку спецзасобів можливо лише постановою Кабінету Міністрів України за поданням Міністерства внутрішніх справ і висновком Міністерства охорони здоров’я, Генеральної прокуратури України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.