НОВИНИ

В інтернеті з'явилося відео із зізнанням активіста, якого міліція змусила на камеру прочитати текст про зброю на Майдані

В інтернеті з’явилося відео, на якому активіст Майдану Віталій Рубан з Полтавщини заявив, що під тиском міліції він погодився взяти участь у записі відео, на якому зізнався, що постав в образі проплаченого майданівця зі зброєю.

За словами активіста, їх з товаришем затримали просто на вулиці, заштовхали в машину і привезли в Святошинський райвідділ міліції. Там їх били і всіляко знущалися, а потім змусили підписати протокол, в якому сказано, що у них знайшли зброю.

Чоловік також пояснив, що для того, щоб припинити тортури, він погодився прочитати на камеру заздалегідь підготовлений міліцією текст, в якому сказано, що він прийшов на Майдан заробити грошей, а також про те, що там він отримав зброю. Потім його відвезли до суду, де пред'явили звинувачення в масових протестах і відпустили під домашній арешт. Така міра запобіжного захисту обрана на 2 місяці.

Згідно з виданим йому в суді документом, він повинен відправитися за місцем прописки на Полтавщину.

 

Нагадаємо, 3 лютого у Міністерстві внутрішніх справ заявили про затримання двох осіб з Майдану зі зброєю.

"30-річний Віталій приїхав до Києва з Полтавської області та розраховував добре заробити на Майдані. За його словами, він одразу записався до одного із загонів за умови отримання 200 гривень за день "роботи". В обов’язки молодика входила охорона намету, участь у "масовці" на мітингах тощо", - переконує прес-служба.

"Від одного із соратників він й отримав "самопал" для того, щоб стріляти у міліціонерів, які несуть службу на вулиці Грушевського, але говорить, що використати отриману зброю не встиг", - запевняють у відомстві Захарченка.

МВС також опублікувало відео.

 

Комендант Будинку профспілок, народний депутат Степан Кубів (фракція "Батьківщина") заявив, що це повідомлення МВС є фальшивкою і провокацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.