НОВИНИ

У ЄС назвали пріоритетом підписання угоди про асоціацію із Грузією цього року

Президент Європейської ради Герман Ван Ромпей назвав сьогодні однією з головних цілей Європейського союзу підписання угоди про асоціацію з Грузією вже цього року.

Виступаючи у Брюсселі після переговорів із прем’єр-міністром Грузії Іраклі Ґарібашвілі, він при цьому закликав Тбілісі приділити особливу увагу тому, щоб забезпечувати політичний плюралізм і свободу преси і належно обґрунтовувати доказами кримінальні переслідування.

Крім того, Ван Ромпей висловив занепокоєння з приводу подій у сепаратистських регіонах Грузії, Абхазії і Південної Осетії, де війська Росії, які перебувають там, звели фізичні загорожі, які обмежують вільне пересування людей.

Точної дати можливого підписання угоди про асоціацію з Грузією він не назвав.

Як повідомлялось, прем’єр-міністр Грузії Іраклі Ґарібашвілі 4 лютого заявив, що очікує на підписання угоди про асоціацію між його країною і Європейським союзом до серпня.

Нагадаємо, Грузія, а також Молдова парафували свої угоди про асоціацію з Євросоюзом на саміті учасників ініціативи «Східне партнерство» в литовському Вільнюсі наприкінці листопада минулого року.

На цьому ж саміті Україна відмовилася підписувати свою, вже парафовану, таку угоду під тиском Росії. Вірменія ще раніше відмовилася парафувати свою угоду про асоціацію й заявила, що вступатиме натомість до Митного союзу під керівництвом РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.