НОВИНИ

У Росії за "екстремізм" почали блокувати сайти

Роскомнадзор заблокував перші чотири сайти за законом "Про інформацію", поправки до якого про досудове блокування за екстремізм набрали чинності 1 лютого. Про це йдеться на сайті відомства.

Одна із заблокованих сторінок перебувала на сервісі Livejournal.

Ресурс був внесений до єдиного реєстру протиправної інформації, проте адміністрація "Живого журналу" в найкоротші терміни видалила вказаний блог і livejournal.com був виключений з реєстру, повідомили в Роскомнадзорі.

До яких ще сайтів був застосований закон, не уточнюється. За даними Роскомнадзору, сайти були заблоковані за "екстремістську інформацію, що містить загрозу для суспільства і особистості".

У свою чергу користувач "Живого журналу" Ілля Варламов,  який активно висвітлював події в центрі Києва, Майдан та події на вулиці Грушевського, зазначив у своєму блозі:

"Першим під роздачу потрапив наш улюблений Живий Журнал. Адміністрація ЖЖ оперативно видалила блог порушника і ЖЖ розблокували. Але прецедент показовий".

"Тепер - опублікував у себе в блозі заклик прийти на мітинг, а через годину весь ЖЖ прикрили. Зручно ... Робимо ставки, як скоро прикриють блог Навального. Дивлюся в майбутнє, а там темно, вогко, холодно і пахне гнилою картоплею", - зазначив Варламов.

Окрім того, засновник соцмережі "ВКонтакте" Павло Дуров зазначив у своєму блозі:

"Відсьогодні в російському інтернеті починається нова епоха. Набирає чинності закон, за яким будь-який інтернет-ресурс може бути заблокований без рішення суду, наприклад, за заклики брати участь у мітингах".

Як відомо, 1 лютого в Росії набрав чинності закон, згідно з яким Роскомнадзор за запитом генпрокурора або його заступників без суду може блокувати інтернет-ресурси із закликами до екстремізму та масових заворушень.

Досі досудовому блокуванню підлягали ресурси з дитячою порнографією, інструкціями з виготовлення та вживання наркотиків і сайти із закликами до суїциду.

При цьому екстремістські сайти закривалися тільки за рішенням суду.

Як відомо, з З листопада 2012 року в Росії діє реєстр заборонених інтернет -ресурсів. Ухвалювати рішення про включення сайтів до "чорного списку" можуть також МВС, Федеральна служба з контролю за оборотом наркотиків і Росспоживнагляд.