НОВИНИ

Експерт: Скасування "диктаторських" законів не зробить режим Януковича менш авторитарним

Скасування «диктаторських законів» не зробить режим президента Віктора Януковича менш авторитарним. Про це пише оглядач Олександр Крамар у черговому числі «Українського тижня».

«Скасування диктаторських законів не зробить режим Януковича менш авторитарним, аніж він був до їх прийняття. Крім того, наразі незрозуміло, чи будуть скасовані ухвали урядовців щодо дозволу силовикам застосовувати вогнепальну зброю, обмеження права громадян на пересування країною та легалізації, а також утаємничене рішення про збільшення чисельності «Беркуту» й інших спецпідрозділів до 30 тис. осіб», – наголошує Крамар.

У такому разі, вважає оглядач, це означатиме лише, що «Янукович дістав можливість краще підготуватися до чергового зіткнення із суспільством».

«Причому не факт, що він чекатиме для цього весни 2015 року», – застерігає Крамар.

За його словами, амністію протестувальникам знову заговорюють і затягують навіть попри те, що «вона йде в комплекті зі звільненням від відповідальності за очевидно злочинні факти перевищення повноважень силовиками».

«Утім, навіть коли влада й погодиться на амністію, то постане питання: а який був сенс у протестах? Можна було просто не виходити на вулиці, або принаймні не братися до активних дій, і в амністії не було б потреби. Зрештою, за майбутні виступи ніхто її і не гарантує. Тож буде серйозна демотивація підставлятися, ризикувати власним життям і здоров’ям лише для того, щоб потім, на виході, мати звільнення від відповідальності за відстоювання своєї позиції», – зазначає Крамар.

Більше про це читайте у статті «Виснажливе перемир'я» у № 5 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.