НОВИНИ

Moody`s понизило рейтинг України, прогноз негативний

Міжнародне рейтингове агентство Moody`s Investors Service знизило суверенний кредитний рейтинг України до рівня Caa2 з Caa1 з негативним прогнозом. Про це йдеться у повідомленні агентства, опублікованому на його офіційному сайті.

Причинами зниження рейтингу агентство називає ескалацію соціальної і політичної напруги в країні, підвищений ризик різкого зростання потреб у зовнішній ліквідності і непередбачуваність зовнішньої підтримки з боку Росії.

При цьому негативний прогноз агентство обумовлює високим ризиком зовнішньої ліквідності навіть в умовах надання фінансування з боку Росії відповідно до озвученого плану.

«Це відображає прогноз Moody`s щодо обмеженої ймовірності того, що український уряд буде спроможний ефективно вирішувати основні структурні проблеми країни», - сказано в повідомленні Moody's.

При цьому в агентстві не очікують, що в середньостроковій перспективі ситуація в Україні може змінитися на краще.

«Ми змінимо свій прогноз і власне рейтинг у разі очевидних поліпшень у частині врегулювання політичної кризи і поліпшення показників зовнішньої ліквідності», - йдеться в повідомленні агентства.

У числі факторів, які можуть стати вирішальними для подальшого зниження рейтингу України, названо: продовження політичного протистояння, зростання насильства, відмова Росії від надання кредиту в обсязі 15 млрд дол., істотне зниження обсягів золотовалютних резервів.

Разом з тим, слідом за суверенним рейтингом країни, Moody's знизило рейтинг Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами до рівня Caa2 з Caa1.

Як відомо, 28 січня S&P знизило рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній валюті з В-/B до CCC+/C. S&P пояснює зниження рейтингів підвищенням політичної нестабільності в країні і можливої ​​нездатністю через це обслуговувати борги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.