НОВИНИ

Військовослужбовці закликають Януковича «не допустити розпалу громадянської війни»

Українські військовослужбовці звернулися до президента Віктора Януковича, закликавши його «зупинити екстремізм, протиправні дії та не допустити розпалу громадянської війни і руйнування цілісності держави». Про це повідомляють в Управлінні преси та інформації Міністерства оборони України.

Згідно з повідомленням, у 727 військових частинах Збройних Сил України у всіх регіонах України відбулися загальні збори. Військовослужбовці обговорювали події, що відбуваються у місті Києві та державі. Під час зібрання Центрального апарату Міністерства оборони України виступали міністр оборони Павло Лебедєв та його заступники. Учасники зборів назвали неприпустимим силове захоплення державних установ та  перешкоджання представникам органів державної влади та місцевого самоврядування виконувати свої обов’язки. На думку військовослужбовців, подальша ескалація протистояння загрожує територіальній цілісності держави.

«У цей непростий для країни час, ми повною мірою усвідомлюємо надзвичайно велику відповідальність, яка лягає сьогодні на захисників Вітчизни», йдеться у повідомленні.

«Адже серед нас багато учасників бойових дій, які пройшли «гарячі точки». Ми на власні очі бачили наслідки громадянського протистояння у багатьох країнах світу. Криваві події, які призвели до громадянських війн в колишній Югославії, Іраку, Сирії та інших країнах зламали мільйони людських доль та забрали тисячі життів», - наголошують військовослужбовці. Вони також підкреслили, що в жодному разі не можна допустити збройної боротьби та кровопролиття.

 «Просимо вас вжити невідкладних заходів щодо стабілізації в країні мирним шляхом, досягнення злагоди в суспільстві. Закликаємо вас зупинити екстремізм, протиправні дії та не допустити розпалу громадянської війни і руйнування цілісності держави!», - йдеться у зверненні до Януковича.

Як повідомлялось, сьогодні прес-служба військового відомства оприлюднила звернення військовослужбовців і працівників апарату Міноборони до Віктора Януковича, в якому вони закликають його «вжити невідкладних заходів щодо стабілізації ситуації в країні та досягнення злагоди в суспільстві».

Нагадаємо, 28 січня стало відомо, що до військових частин по всій Україні направлено телеграму «Буран» (термінова), за підписом в.о. начальника Генерального штабу міністерства оборони генерал-лейтенанта Думанського, в якій вказується на необхідність проведення термінових зборів офіцерів з метою підготовки звернення до президента України про необхідність наведення порядку в країні, іншими словами - введення надзвичайного стану.

Раніше народний депутат Анатолій Гриценко з посиланням на власні джерела заявляв, що на закритій нараді в Кабміні (27 січня – Ред.) Микола Азаров поставив завдання міністру оборони Павлу Лебедєву терміново передати до складу Внутрішніх військ два армійських з'єднання - 95-ту окрему аеромобільну бригаду (Житомир) і 25-ту окрему Дніпропетровську повітряно-десантну бригаду. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.