НОВИНИ

Комісар з прав людини Ради Європи терміново їде в Україну

На 4-10 лютого запланований візит Комісара з прав людини Ради Європи Нілса Муйжніекса до України. Про це повідомили в прес-центрі Громадського сектору Євромайдану, посилаючись на офіційний сайт Комісара.

Рішення про термінове відвідання України Комісар Ради Європи прийняв після зустрічі з офіційною делегацією громадських активістів з України у четвер, 30 січня.

 «Коли ми починали зустріч з Комісаром, то пан Муйжніекс планував свій візит на березень. Ми розповіли про той рівень порушень прав людини, що зараз є в Україні і фактичну неспроможність представників влади, як однієї зі сторін конфлікту, провести неупереджене та незалежне розслідування фактів порушення прав людини та зупинити насильство. Лютневий візит Комісара є короткостроковим та терміновим, що є винятком з процедури. Такий виняток Комісар робив лише в окремих випадках, зокрема, під час війни в Абхазії», - прокоментували активісти.

У прес-центрі Громадського сектору Євромайдану наголошують, що Нілс Муйжніекс як Комісар з прав людини має мандат, що може зупинити насильство в Україні.

«Він уповноважений проводити зустрічі з представниками органів влади та силових органів, представниками правозахисних організацій та громадськості. Комісар має право витребування документів, що пов'язані з порушенням прав людини (експертиз, процесуальних документів, досудового розслідування тощо), відвідання тюрем, лікарень та витребування документів на місці. У повноваженнях пана Муйжніекса - експертиза законодавства в сфері захисту прав людини та висновок із пропозиціями змін. Комісар також має право бути третьою стороною в Європейському Суді з прав людини та самостійно подавати інформацію до суду», - йдеться у повідомленні.

«Ми просили Комісара після його візиту сприяти створенню в Україні місії з осіб, які будуть наділені таким самим мандатом, як Комісар. І не лише в Києві, а й в областях: Черкаській, Запорізькій, Кіровоградській, Харківській та інших, де особливо грубо порушують права людини. Зараз триває розгляд технічних питань можливості такої місії», - повідомили активісти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.