НОВИНИ

Лутковська провела виховну роботу з бійцями «Беркуту»

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Валерія Лутковська каже, що спілкувалася з бійцями «Беркуту» через відео про знущання над оголеним чоловіком.

«Зі всіма керівниками тих загонів, які перебувають на вулиці Грушевського, я спілкувалася особисто. Але це було після того, як на інтернет-порталі «Українська правда» з’явилося відео з оголеним чоловіком, поруч з яким фотографувалися бійці спецпідрозділу «Беркут», – сказала Лутковська.

«Мені здалося, що заяв буде недостатньо. Тому спершу я поговорила з міністром. Він на той момент ще не бачив цього відео. Я привернула його увагу до цього. Маю зазначити, що його реакція була схожа до моєї – абсолютно людська, абсолютно обурена тими діями, які були здійснені «беркутівцями», – додала омбудсмен.

За словами Лутковської, вона разом із ще трьома співробітниками офісу уповноваженого «просто зайшли на вулицю Грушевського, зібрали керівників підрозділів для того, щоб поговорити з ними віч-на-віч.

 «І, просто дивлячись в очі, просто їм розказати певні базові принципи про те, що, як тільки правоохоронні органи затримали людину, ця людина перебуває під їх повним контролем, і будь-яке знущання над людиною є неприпустимим», – сказала омбудсмен.

Після цих зустрічей, за словами Лутковської, скарг на дії силовиків на вулиці Грушевського не було.

Нагадаємо, що минулого тижня в інтернеті з’явилося відео, на якому видно, як «беркутівці» роздягли затриманого ними Михайла Гаврилюка і фотографували його. Згодом Гаврилюк, якому вдалося втекти, заявив, що його «двічі пропускали через стрій», тобто били між двома рядами правоохоронців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.