НОВИНИ

КМДА: Київ готовий до снігопадів

У Києві підготувалися до потужних снігопадів. Про це під час брифінгу заявив заступник голови Київської міськдержадміністрації Михайло Костюк.

За його словами, на столицю, за прогнозами синоптиків, уже незабаром чекає коливання температур, можливо – снігопади, тому всі комунальні служби міста перебувають у режимі готовності й цілодобового чергування.

«Враховуючи досвід минулого року, ми розробили низку заходів щодо підготовки дорожньої техніки і персоналу комунальних служб до організації робіт із розчищення снігу на дорогах і забезпечення належних умов для автотранспорту. У режимі цілодобового чергування перебуває оперативний штаб із запобігання надзвичайних ситуацій, а також комунальні служби. Напередодні зимового періоду техніка пройшла відповідний ремонт і підготовку, ми максимально оновили шини на снігоприбиральних машинах, було в достатній кількості заготовлено сіль, дизельне паливо й мастильні матеріали», – запевнив Костюк.

Він додав, що для своєчасного реагування на снігопад і ліквідації наслідків негоди було сформовано трирівневу систему реагування. Під час першого рівня до роботи в основному залучатимуть власні профільні комунальні підприємства. На другому рівні залучаються також інші підприємства, з якими було укладено відповідні договори. Це, зокрема, будівельні та дорожньо-будівельні організації, завдяки яким, у разі необхідності, додатково для прибирання вулиць буде залучено ще близько 200 машин. Крім того, на цьому рівні вступає в силу розпорядження про паркування автомобілів з правого чи лівого боку в парні/непарні дні, а також розглядатиметься питання пропуску великовагового транспорту в столицю. На третьому рівні реагування передбачається залучати до подолання наслідків негоди сили Міністерства оборони, яке, зокрема готове надати 36 тягачів для чергування на дороги з тяжкими умовами руху (спуски, підйоми тощо).

Заступник голови КМДА також звернув увагу на скарги киян, що вдень не бачать снігоприбиральної техніки. Він пояснив, що використання снігоприбиральної та очисної техніки в період високої щільності руху на дорогах є неефективним. Тому основне завдання, яке стоїть перед комунальниками у цей період доби при інтенсивному снігопаді, – посипання вулиць реагентами для забезпечення належного щеплення коліс машин із дорогою. До інтенсивного ж розчищення вулиць дорожники приступають після 22.00.

Також Костюк звернувся до водіїв з проханням бути обачними на дорогах та свідомими, не заважати комунальним службам виконувати роботу з розчищення вулиць від снігу.

Як повідомлялося, сьогодні через ускладнення погодних умов, що супроводжувалося потужними снігопадами, на дорогах України більше 600 автомобілів застрягли у заторах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.