НОВИНИ

Amnesty International вимагає негайного розслідування викрадення та катування Дмитра Булатова

Викрадення та катування активіста української опозиції Дмитра Булатова - ніщо інше як варварський акт, який повинен бути негайно розслідуваний. Про це заявила міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

"Українська влада повинна негайно розпочати розслідування справи Дмитра Булатова і притягнути до відповідальності тих, хто скоїв цей варварський злочин проти відомого організатора протестів", – сказав Джон Дальхузен, директор регіональної програми Amnesty International у Європі та Центральній Азії.

"Жахливий випадок, який стався з Дмитром, не єдиний. Подібні історії трапилися з іншими протестувальниками, включаючи справу Юрія Вербицького, який, нажаль, не вижив після тортур", - зазначив він.

На його думку, знайти вихід з нинішньої кризи буде дуже важко поки трапляються подібні страхітливі злочини проти організаторів протесту.

"Влада повинна дати чіткий сигнал, що винні у цих жахливих актах насильства будуть притягнуті до відповідальності і що жоден порушник не залишиться безкарним", - додав Дальхузен.

Нагадаємо, Дмитро Булатов зник увечері 22 січня. Він є одним з головних організаторів і учасників патрулів Автомайдану, які супроводжують демонстрації Євромайдану, що тривають з листопада 2013 року.

Булатов розповів, що після викрадення його вісім днів били, катували та розпинали. Тримаючи зі зав'язаними очима протягом тривалих періодів часу та даючи дуже мало їжі, його допитували чоловіки з російським акцентом, які хотіли дізнатися про джерела фінансування його діяльності.

Вчора його викинули з автомобіля і залишили помирати на морозі у лісі на околиці Києва. Після цього йому вдалося дійти до сусіднього села, де він знайшов притулок і подзвонив друзям.

Зараз йому надають медичну допомогу у приватній лікарні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.