НОВИНИ

Human Rights Watch закликає світ тиснути на владу України через порушення прав людини

Міжнародні партнери України повинні натиснути на офіційний Київ для розслідування порушень прав людини і притягнення винних до відповідальності відповідно до міжнародних стандартів. Про це йдеться на сайті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

Правозахисники звертають увагу насамперед на поранення журналістів і медиків, які сталися в Києві з 19 до 22 січня внаслідок нападів силовиків.

За час свого поточного розслідування Human Rights Watch документально зафіксувала 13 випадків, коли силовики били журналістів або медиків, стріляли по них гумовими кулями або поранили їх шумовими гранатами. Українські неурядові групи задокументували понад 60 таких випадків, додають правозахисники. Наявні дані свідчать, що в багатьох випадках сили безпеки навмисно цілили в журналістів і медиків, які не брали участь в акціях протесту.

«Можна випадково поцілити в одного журналіста чи медика під час запеклих сутичок, але ж не в десятки», – сказала заступник директора програм Human Rights Watch Анна Нейстат, яка перебуває в Києві.

Сайт правозахисної організації наводить конкретні приклади нападів на журналістів і медиків, містить свідчення очевидців і самих потерпілих.

Як повідомлялось, у Києві після різкого загострення протистояння між мітингувальниками і силовиками 19 січня кількість постраждалих журналістів різко збільшилась. Чергова хвиля нападів на співробітників ЗМІ почалась під час штурмів ОДА у регіонах. За цей час у Києві і регіонах постраждало понад 60 журналістів.

Нагадаємо, ще понад 50 журналістів  зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві та попередініх подій Євромайданів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.