НОВИНИ

Експерт: Янукович як президент вичерпав себе

Захід повинен перестати закликати до перегорів між Януковичем та опозицією. Про це пише відомий економіст, дослідник Інституту Петерсона Андерс Аслунд.у своїй статті на сайті інституту.

На думку Аслунда, перше, що потрібно зрозуміти про Україну сьогодні - це те, що вона ввійшла у стан революції.

Проте, перше і найголовніше у цій ситуації, на його думку, це те, що «Віктор Янукович як президент вичерпав себе».

«29 січня Янукович зробив фатальну помилку. Він змусив парламент голосувати за його версію законопроекту про "амністію" для політичних в'язнів», - вважає Аслунд. Таким чином, на його думку, Янукович втратив усіляку довіру опозиції до себе.

Саме тому, вважає  Аслунд, Захід повинен перестати закликати до перегорів між Януковичем та опозицією.

«Швидше Захід повинен бути готовий стати посередником у переговорах, щоб розчистити шлях для його (Януковича – Ред.) виходу. Для цього, ЄС повинен мати високого представника, який би постійно перебував у Києві під час зростання політичної кризи», - вважає Аслунд і додає, що єврокомісар Штефан Фюле був би хорошим вибором, оскільки добре знає українських лідерів.

Також, на думку експерта, ЄС повинен вдатися до санкцій.

«Особисті санкції потрібно застосувати стосовно тих, хто прагне до насильства, але ця стадія може швидко пройти», - вважає Аслунд. На його думку, більш плідним для обговорення зараз є те, що може статися після того, як Янукович піде з посади.

У такому випадку, на його думку, може бути сформовано тимчасовий уряд з усіх опозиційних партій, а нові парламентські вибори проведено протягом трьох місяців. Новий парламент може прийняти нову конституцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.