НОВИНИ

МВС перевіряє інформацію з серверів "Батьківщини" на екстремізм

Масові протестні акції в Києві були сплановані заздалегідь, готувався силовий варіант розвитку подій. Про це заявив заступник начальника головного слідчого управління МВС Олег Гнатів на брифінгу у п'ятницю.

"Інформація, яка міститься на вилучених серверах, стосується діяльності ВО" Батьківщина" і свідчить про те, що масові протестні акції, які почалися в Києві 21 листопада минулого року, не були стихійними, а планувалися заздалегідь", - сказав Гнатів.

За його словами, що мова йде про сервери, вилучені 9 грудня минулого року на вулиці Турівській у приміщенні, яке займає ТОВ "Айті".

Гнатів стверджує, що, за даними МВС, "під час планування цих акцій передбачався так званий силовий сценарій розвитку".

"Тобто такий варіант, при якому буде застосована сила до мітингувальників. Це викличе широкий резонанс і підірве авторитет чинної влади і президента", - сказав він.

"Отримані матеріали направлені на експертне дослідження для встановлення в них наявності дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади", - додав він, зазначивши, що наявність складу злочину можна буде сказати після завершення цієї експертизи.

Якщо ж експертиза підтвердить такі припущення, то подальшим розслідуванням буде займатися Служба безпеки України. "Зараз говорити про підозру щодо будь-кого рано", - сказав Гнатів.

Нагадаємо, 9 грудня партія «Батьківщина» заявила, що бійці «Беркуту» штурмували офіс партії у Києві та винесли  сервери.

Згодом міліція повідомила, що проводився обшук в офісі сусідньої будівлі - на вулиці Турівській 19-Б у Києві. Причина цього - розслідування шахрайства та зловживання службовим становищем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.