НОВИНИ

Експерт: своїм зверненням до Януковича Міноборони підштовхує його до силового сценарію

Заява апарату працівників Міністерства оборони є формою своєрідного силового тиску на парламент, який єдиний може і має розв’язати питання забезпечення засадничих прав українського народу. Про це заявив представник «Третьої Української Республіки», політолог Юрій Рубан, коментуючи звернення Апарату МО до Віктора Янукоича, повідомляє прес-слуба «Третьої Української Республіки».

«Інформація про спроби влади заручитися підтримкою Збройних Сил України з’явилася ще тиждень тому. Проте тоді міністр оборони Павло Лебедєв заявив, що армія не втручатиметься в конфлікт. Така позиція була правильною і обґрунтованою», - зазначив Рубан.

На його думку, зараз відбувається спроба принаймні апарат МО залучити в політику.

«У нинішній ситуації політичні оцінки військовослужбовцями є неприпустимими і вкрай небажаними. Те, що названо «силовим захопленням органів влади» - не є питанням ЗСУ. Їх завдання – захист суверенітету і територіальної цілісності. Питаннями внутрішньої політики опікуються зовсім інші органи. Передусім – Верховна Рада, яка є головним уповноваженим для пошуку шляхів вирішення конфлікту», - зазначив Рубан.

Він підкреслив, що саме на парламент, як орган, що має покласти край протистоянню влади і суспільства вказав і президент у своїй спеціальній заяві, коли говорив про виконання певних зобов’язань.

«Тому будь-які заяви і звернення з боку ЗСУ є втягуванням армії в цей конфлікт на боці однієї із сторін», - зазначає Рубан.

За його словами, зараз, серед інших проблем, вирішується і питання права народу на ту чи іншу форму протесту.

«Одна з головних сьогоднішніх проблем – забезпечення права народу на мирний протест. Серед них - і права на життя. Тому я б звернув увагу на той факт, що саме влада позбавила цього права. Як на мене, то не справа військових у все це втручатися. Єдиний майданчик для вирішення таких питань – це Верховна Рада, яка принаймні вдає, що повертає ситуацію в правове русло. На такому тлі будь-які заяви військових можуть розцінюватися як засіб силового тиску на народних депутатів. І вони зовсім не наближають нас до вирішення конфлікту. Навпаки, штовхають до переведення його у силове русло», - резюмував Рубан.

Як повідомлялось, сьогодні прес-служба військового відомства оприлюднила звернення військовослужбовців і працівників апарату Міноборони до Віктора Януковича, в якому вони закликають його «вжити невідкладних заходів щодо стабілізації ситуації в країні та досягнення злагоди в суспільстві».

Нагадаємо, 28 січня стало відомо, що до військових частин по всій Україні направлено телеграму «Буран» (термінова), за підписом в.о. начальника Генерального штабу міністерства оборони генерал-лейтенанта Думанського, в якій вказується на необхідність проведення термінових зборів офіцерів з метою підготовки звернення до президента України про необхідність наведення порядку в країні, іншими словами - введення надзвичайного стану.

Раніше народний депутат Анатолій Гриценко з посиланням на власні джерела заявляв, що на закритій нараді в Кабміні (27 січня – Ред.) Микола Азаров поставив завдання міністру оборони Павлу Лебедєву терміново передати до складу Внутрішніх військ два армійських з'єднання - 95-ту окрему аеромобільну бригаду (Житомир) і 25-ту окрему Дніпропетровську повітряно-десантну бригаду. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.