НОВИНИ

Німецький політолог: Янукович щодня втрачає авторитет, легітимність і контроль над ситуацією

Ухвалений Верховною Радою закон про "амністію", пов’язаний з вимогами звільнити адмінбудівлі, свідчить про слабкість влади. Таку думку в інтерв’ю DW висловив політолог Андреас Умланд.

«Це, безумовно, дуже незвичний закон: коли амністія ставиться у залежність від звільнення адміністративних будівель», - зауважив Умланд.

За його словами, складається враження, що влада використовує заарештованих як заручників.

«Йдеться, власне, не про заарештованих, а про те, щоби приборкати повстання по всій країні. Йдеться навіть не стільки про Київ, скільки про Західну Україну, де центральна влада повністю втратила контроль над ситуацією. Тепер заарештованих намагаються використати для того, аби відновити владу у західних областях», - вважає Умланд.

Політолог назвав «закон Мірошниченка» абсурдним.

 «Цей закон просто абсурдний. … Цей закон хоч і називається "законом про амністію", але йдеться про щось зовсім інше – про придушення загальнонаціонального повстання. Ув'язнених використовують для досягнення цієї мети, хоча вони якраз і не мають нічого спільного із захопленням будівель. Немає жодного правового зв’язку між захопленням будівель і затриманням тих людей, які перебувають під арештом», - зазначив Умланд.

На його думку, ухвалення цього закону свідчить про слабкість влади.

«Вся процедура ухвалення закону Мірошниченка вказує на те, що Янукович поступово втрачає контроль. Йому довелося двічі приходити до парламенту, аби вплинути на депутатів. Це щось нове. Раніше депутати ходили до Януковича, а не навпаки. Це вказує на те, що він втрачає контроль над провладною фракцією», - зазначив Умланд.

Говорячи про подальший розвиток ситуації в Україні, політолог зазначив, що «все продовжуватиметься у тому самому ключі».

«Все, чого досі домоглися демонстранти – відставка Азарова, якого замінили Арбузовим – другом сина президента. Власне, нічого не змінилося. Тому я думаю, що протистояння триватиме. Але, на мою думку, час працює проти Януковича. За моїми спостереженнями, президент щодня втрачає авторитет, легітимність і контроль над ситуацією», – зазначив Умланд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.