НОВИНИ

Конгресмени США збираються в Україну, щоб на власні очі оцінити ситуацію

Американський конгресмен Майк Квіглі жорстко засудив застосування насильства проти мирних демонстрантів в Україні під час зустрівся із українською громадою у Чикаго і виступу перед представниками Українського конгресового комітету Америки.

«Я розмовляю з конгресменами Левінном та Мерсі Кептур про відрядження делегації конгресменів у Київ, щоб на власні очі оцінити ситуацію і вимагати того, що потребує демократія», – заявив Майк Квіглі.

«Сполучені Штати повинні бути з народом України», – написав конгресмен пізніше на своїй сторінці у Facebook.

Він також взяв участь у засіданні Комітету з міжнародних відносин Палати представників, яке вчора відбулось у Конгресі США. На цьому засіданні розглядали проект нової резолюції щодо України, у якій йдеться, зокрема, і про санкції. Співавторами резолюції вже стали 50 конгресменів.

Нагадаємо, напередодні Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію стосовно України. Згідно з документом, питання санкцій відносно української влади можуть розглянути у квітні, якщо в Україні триватимуть порушення прав людини і у випадку силового розгону Майдану. Асамблея засудила ескалацію насильства під час протестів, що призвела до щонайменше 5 жертв.

Українську владу закликали вступити у відкриті, чесні та ефективні переговори з опозицією щоб віднайти широкий консенсус. А Росії нагадали про зобов'язання відмовитися від тиску на інші країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.