НОВИНИ

Колесніченко пропонує Раді прийняти нову версію закону про "іноземних агентів"

Регіонал Вадим Колесніченко зареєстрував новий закон про "організації, які отримують фінансування з-за кордону", куди включив і ЗМІ. Відповідний законопроект зареєстрований 28 січня і оприлюднений на сайті Ради.

У новому проекті Колесніченка, до переліку організацій, на які поширюється чиннісь цього закону, відносяться громадські об'єднання і ЗМІ, які повністю чи частково фінансуються з-за кордону, чи зареєстровані іноземцями.

Колесніченко пропонує забороняти реєстрацію організацій, які спрямовані на "ліквідацію незалежності", захоплення влади, пропаганду війни, екстремізму, насильства, міжетнічної ворожнечі тощо.

Автор пропонує створити окремий реєстр таких організацій, порядок включення до якого має розробити Кабмін, а організації мають самі подати заявки для включення їх у реєстр.

Також Колесніченко пропонує змусити усі організації, що отримують фінансування з-за кордону, оприлюднювати докладні фінансові звіти, з вказування скільки і на що іноземних грошей витрачалось.

Мінюсту пропонується дати право перевіряти відповідні організації за заявами громадян та держорганів.

Також Колесніченко хоче, щоб громадські об’єднання та ЗМІ були зобов’язані оприлюднювати інформацію про їхні місцезнаходження, адресу, номери телефонів, адреси веб-сайту та електронної пошти.

Нагадаємо, 28 січня  Верховна Рада скасувала 9 з 12 скандальних законопроектів, за які депутати від більшості голосували за допомогою підняття рук 16 січня. Крім того, депутати переголосували за чотири з цих законів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.