НОВИНИ

"Вишеградська четвірка" формуватиме "розумне ставлення" ЄС до подальшого розвитку подій в Україні

Прем’єр-міністри країн «Вишеградської четвірки» – Польщі, Чехії, Словаччини й Угорщини – на позачерговому саміті в середу у столиці Угорщини Будапешті підтримали щонайспокійніше й демократичне вирішення кризи в Україні, повідомив журналістам новий прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка.

Але, за його словами, останні позитивні сигнали, що надходять із України, ще не є вирішенням нинішнього складного становища.

Як повідомив чеський прем’єр, голови урядів країн «Вишеградської четвірки» домовилися далі перебувати в інтенсивному контакті щодо подій в Україні.
 
Також, сказав він, найближчим часом мають зустрітися міністри внутрішніх справ цих країн, «щоб підготуватися до можливих сценарій розвитку подій в Україні».

Як сказав Соботка, якого цитують чеські засоби інформації, чотири країни-члени «Вишеградської четвірки» мають унікальний історичний досвід, який можуть використати, щоб зробити свій внесок у формулювання «розумного ставлення Європейського союзу до подальшого розвитку подій в Україні».

«Європа в жодному разі не мала б втратити інтерес до України», – наголосив чеський прем’єр.

Як повідомлялось, ввечері 29 січня Верховна Рада ухвалила без обговорення в першому читанні та в цілому законопроект про амністію учасників масових акцій за авторством представника президента в парламенті Сергія Мірошниченка. «За» проголосували 232 депутати.

Лідер "Свободи" Олег Тягнибок заявив, що документ був прийнятий з порушеннями регламенту і заявив, що Майдан не виконуватиме цей закон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.