НОВИНИ

В Україні заснували комісію з розслідування порушень прав людини

Найавторитетніші фахівці у галузі права та колишні політв’язні збиратимуть докази для cпеціального трибуналу за фактами порушення прав людини під час мирних протестів в України, починаючи з 30 листопада 2013 року, коли силовики з "Беркута" напали на студетський Євромайдан. Про це ініціатори створення комісії заявили на прес-конференції 29 січня в прес-центрі НСЖУ.

Створення такої комісії є першим крок до трибуналу над злочинцями винними у вбивствах, каліченні, катуваннях та викрадені громадян нашої країни.

“З вищою мірою відповідальності перед народом України, висловлюючи глибоке занепокоєння станом дотримання в Україні прав та свобод людини, беручи до уваги соціально-політичну ситуацію, що складається у державі та необхідність термінового реагування, сьогодні, 27 січня 2014 року, у місті Києві, будучи повноважними учасниками установчих зборів, спільно оголошуємо про створення Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні на постійній основі”, — ідеться в установчому документі, який підписали засновники Комісії.

Комісія об’єднала 12 авторитетних правників, а також правозахисників і колишніх політв’язнів. Очолив її колишній посол України у Великобританії, суддя міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії Володимир Василенко.

До складу ввійшли: Березюк Олег, Шевчук Станіслав, Зісельс Йосип, Сверстюк Євген, Кисіль Василь, Козюбра Микола, Сірий Микола, Овсієнко Василь, Антонович Мирослава, Батрин Станіслав. Секретар комісії: Кушнір Юрій.

Як повідомлялось, у Єропаламенті вже заявивли, що Захід спільно з українцями має розслідувати всі злочинив проти людяності.

Зокрема, вбивства, катування мітингувальників, активістів та журналістів, які сталися в Україні за останні два місяці.

На думку представника України в комісії та Раді ООН з прав людини протягом 10 років Володимира Василенка, під час подій кінця 2013 року - початку 2014 року відбулися наймасштабніші порушення прав людини за час незалежності України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.