НОВИНИ

Регіонали вже заговорили про відповідальність Захарченка за безчинства підлеглих

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник вважає, що міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко повинен нести відповідальність за дії своїх підлеглих щодо учасників акцій протесту. Про це Олійник сказав у коментарі «Главкому».

Він зазначив, що під час переговорів піднімалося питання про покарання працівників міліції, які перевищували повноваження щодо учасників акції протесту.

«Це питання піднімалося. Але оскільки це компетенція прокуратури – ми хотіли б її послухати, що там робиться. З іншого боку, ми сьогодні зацікавлені в тому, щоб винні були притягнуті до відповідальності. Це буде непросто зробити. Ця амністія не буде розповсюджуватися на тяжкі злочини. Бо там є вбивства. Одні говорять, що це робила міліція, інші – що мітингувальники. Мені байдуже. Потрібно шукати того, хто вбив», - сказав Олійник.

Говорячи про загибель учасників акцій протесту, регіонал заявив, що «була категорична заборона на застосування бойової зброї».

«Це легко перевірити, бо коли бойова зброя видається - про це роблять відповідні записи. З іншого боку, у бійці може бути й ексцес. Тому що коли йдуть такі події – важко дуже людей контролювати», - сказав народний депутат.

На запитання, чи має нести відповідальність за дії своїх підлеглих міністр МВС Віталій Захарченко, Олійник відповів: «Політична відповідальність повинна бути».

На уточнення, щодо можливої кримінальної відповідальності, Олійник відповів: «Якщо є вказівки, направлені на порушення закону. Якщо віддається злочинний наказ – тоді, безперечно, відповідальність мусить бути».

Нагадаємо, євродепутат, лідер фракції «Зелених»/«Європейського вільного альянсу» в Європарламенті Ребекка Гармс вважає, що Захід спільно з українцями має провести розслідування всіх злочинів проти людяності, вбивств та катувань мітингувальників, активістів та журналістів, які мали й досі мають місце в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.