НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Політолог: хитке перемир’я між владою і опозицією не убезпечує від силового сценарію

Силовий сценарій щодо Майдану наразі менш вірогідний після перемовин опозиції з владою, однак повністю виключати його не можна. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив політолог Вадим Карасьов.

«Ніхто не відмовлявся, не відмовляється і не буде відмовлятися від силового сценарію. Він залишається, але на сьогодні менш вірогідний, ніж раніше. Це – резервний варіант, на всяк випадок, оскільки ні в однієї зі сторін немає впевненості в щирості своїх опонентів», – зазначив він.

Крім цього, за словами Карасьова, жодна зі сторін переговорів не впевнена, що «все можна вирішити мирним шляхом».

«Це не мир, це політичне перемир’я. А це така тонка річ, коли вона може закінчитися в будь-який момент. Так що силові сценарії залишаються», - вважає експерт.

І додає, що вони будуть використані, якщо не спрацюють мирні сценарії.

«Кожна зі сторін воліла б, щоб його партнер по перемовинах або противник у протистоянні повністю капітулював. Майдан, а особливо радикальна його частина, хочуть повної капітуляції Януковича. У той час, як президентська сторона також розуміє, що ніякого спокою для неї не буде, ніхто не залишить їх в спокої, якщо протест і далі буде перебувати на вулицях Києва, а в десятці регіонів України фактично люди братимуть владу в свої руки. Гарантій ніхто нікому не давав. У такому випадку всі діють за принципом: хочеш миру, але готуйся до війни», – переконаний Карасьов.

Стан «хиткого перемир’я», на думку експерта триватиме ще довго.

«Ще буде чимало раундів перемовин. Така ситуація хиткого перемир’я чи нестійкого компромісу – надовго», – зауважив він.

Нагадаємо, переговори влади і опозиції відбулися вже чотири рази: 22, 23, 25, 27 січня. На останній цій зустрічі було прийнято рішення про скасування прийнятих 16 січня законів. Це реалізувала Верховна Рада на позачерговому засіданні 28 січня, однак Віктор Янукович поки не підписав відповідний закон. 

Разом з тим, 28 січня подав у відставку Микола Азаров. Янукович схвалив таке рішення.

У Верховній Раді наразі продовжуються переговори щодо законопроекту про звільнення затриманих учасників акцій протесту, зокрема, під час подій на вулиці Грушевського у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.