НОВИНИ

Cуддя міжнародного трибуналу: нинішня влада України за жорстокістю перевершила комуністичний режим перед розпадом СРСР

Під час подій кінця 2013 року - на початку 2014 року відбулися наймасштабніші порушення прав людини за час незалежності України. Про це на прес-конференції заявив суддя міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії у період з 2002 по 2005 рр., представник України в комісії та Раді ООН з прав людини протягом 10 років, Володимир Василенко.

За його словами, «під час подій кінця минулого року – початку нинішнього року на території України були вчинені такі масштабні та тяжкі злочини щодо порушення прав людини, яких не знала сучасна історія незалежної України».

«Навіть тоді, коли був Радянський Союз і все суспільство пербувало під жорсткою опікою КДБ, з 1989 по відновлення незалежності України відбувались масові демонстрації та протести, але тоді комуністичний режим не застосовував таких жорстких та нелюдських методів проти громадян України та таким чином не порушував права людини», - пояснив Василенко.

Він також зазначив, що протестний рух в Україні під час останніх подій відбувався і розгортався згідно з Конституцією України та міжнародними стандартами, тому вирішено створити Комісію з розслідування порушень прав людини для «документування та узагальнення тої злочинної практики влади, через яку відбувались в Україні масові порушення з прав людини».

За словами Василенка, комісія «відслідковуватиме дії влади, яка б влада не була».

Він наголосив, що головною метою комісії є створення такої правової інфраструктури, яка б максимально унеможливлювала порушення прав людини в Україні.

Як повідомлялось, у Єропаламенті вже заявивли, що Захід спільно з українцями має розслідувати всі злочинив проти людяності.

Зокрема, вбивства, катування мітингувальників, активістів та журналістів, які сталися в Україні за останні два місяці.

Нагадаємо, ветерани бойових дій в Афганістані вимагають від влади «припинити кровопролиття і садистські дії, які чинять силовики та невідомі бандитські формування» проти громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.