НОВИНИ

ПАРЄ може позбавити Україну права голосу на сесії за насилля над активістами Майдану

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) може позбавити Україну права на голосування на сесії у квітні цього року у випадку продовження застосування насильства щодо учасників Євромайдану. Про це йдеться в проекті резолюції "Функціонування демократичних інститутів в Україні", оприлюдненому на сайті ПАРЄ.

У проекті резолюції з-поміж іншого зазначається, що ПАРЄ шкодує, що Верховна Рада ухвалила спірні закони, котрі сприяли ескалації насильства. 

"У світлі ескалації насильства і порушення європейських стандартів демократії і прав людини, ці події вже не можуть розглядатися "як звичайне українське питання". Асамблея шкодує з того приводу, що саме Верховна Рада, ухваливши такі контроверсійні антипротестні закони, зробила свій внесок до жорстокої ескалації кризи. Верховна Рада має нести повну відповідальність за свою роль і використовувати всі інструменти, що є в її розпорядженні, щоб допомогти досягнути мирного переговорного вирішення кризи", - йдеться в одному з пунктів документу.

"Між тим, Асамблея повинна розглянути можливість позбавлення української делегації права на голосування на відкритті сесії в квітні 2014 року, якщо грубі порушення прав людини продовжуватимуться, а влада вирішить з використанням сили зачистити протестувальників з майдану, або якщо верховна рада до того часу не скасує анти-протестні закони", - йдеться в проекті резолюції.

У проекті резолюції також рекомендується розглянути можливість прийняття додаткових заходів у разі подальшого загострення політичної кризи в країні.

Нагадаємо, 22 січня Посольство США скасувало візи декількох громадян України у відповідь на силовий розгін Євромайдану у листопаді й грудні минулого року.

24 січня Польський сейм ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні, в якій запропонував застосувати міжнародні санкції до відповідальних за застосування сили до демонстрантів в Києві. 

28 січня Канада ввела візові санкції проти ключових українських чиновників у зв'язку із застосуванням насильства до мітингувальників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.